Župní přebor karate 2016

Oddíl Moderního Sportovního Karate Sokol Vysoké Mýto z pověření ŽOS uspořádal Župní přebor v KARATE. Akce proběhla v sobotu 17. prosince 2016 v T.J. SOKOL Vysoké Mýto. Patronem a organizátorem akce byl Martin Čipera, I. Dan aktivně se podíleli i mistr Radovan Andrle, III. Dan a Pavel Trunec, II. Dan. Turnaj byl určen pro sokolské oddíly moderního sportovního karate a jako hosté byli zváni členové oddílů MSKA-CZ.

Zahajovací nástup turnaje. Vede Martin Čipera, I. Dan.

Zúčastnilo téměř 70 karatistů z MSK oddílů Polička, Pardubice, Šumperk, Zábřeh na Moravě a také z Vysokého Mýta. Turnaj byl primárně určen pro začínající závodníky a děti z přípravek od 11. kyu, kteří ještě nemohu startovat na standardních turnajích pořádaných MSKA-CZ a dále i pro žluté a oranžové pasy. Vyšší kategorie sportovního boje byly pouze exhibiční, aby naši mladí karatisté a jejich rodiče viděli, kam směřují.

Vánoční Župní přebor probíhal dle pravidel MSKAI dle vzoru turnajů na seminářích. Začínalo se sety nejvyšších forem až po skupinu největšího počtu závodníků – formu Primě. Následovalo hromadné focení účastníků turnaje a oběd. Odpoledni program zahájily boje absolutních kategorií. Vyvrcholením turnaje byla nejpočetnější kategorie boje mužů pod 13 let, kde bylo přihlášeno 21 závodníků, nakonec jich přijelo a startovalo „pouze” 16 v pěti skupinách, každý s každým a pak velké finále 5-ti nejlepších. V této kategorii byly nejvíce patrné rozdíly ve výkonnosti bojovníků, kteří pravidelně jezdí na semináře MSK a nováčky, kteří se účastnili svého prvního turnaje. Na závěr turnaje byli nejlepší závodníci odměněni hodnotnými cenami a úspěšné děti z MSKA přípravek byly odměněny vyššími proužky.

Zápasový duel dle pravidel MSKA-CZ.

Report z turnaje (výsledkovou listinu) si můžete prohlédnout nebo stáhnout [download id=”2868″]