Úspěchy


Zde je přehled několika našich významnějších úspěchů.
Mnoho dalších naleznete v podmenu.

 

ZLATO 

z

MISTROVSTVÍ SVĚTA V KARATE PRO KLUBY

(5th World Karate Championship for clubs)
Caorle, Itálie – 20. května 2007

07_world_cup_2007

Mistrovství světa 2007

přední řada zleva: Radovan Andrle (II.DAN) - coach MSKA-CZ teamu, Martin Šmegr (I.DAN), Lubomír Macek (2.kyu), Pavla Šimková (3.kyu), Nikola Tobiášová (3.kyu), Alena Bajerová (2.kyu), Milan Lorenc (2.kyu), Tomáš Boček (I.DAN), Štěpán Příhoda (2.kyu)
zadní řada zleva: Jan Matoušek (2.kyu), Ladislav Němeček (I.DAN), Jiří Trunec (1.kyu), Pavel Halama (2.kyu)

 

Medailová umístění

Zlato  
Tomáš Boček     1. místo, senioři, kategorie -80 kg, WKF           .
Zlato   Pavla Šimková   1. místo, jun.+seniorky, kategorie +65 kg, WKF
Stříbro Milan Lorenc      2. místo, junioři, kategorie -80 kg, WKF           .
Stříbro Lubomír Macek  2. místo, senioři, kategorie -70 kg, WUKO       .
Stříbro Štěpán Příhoda  2. místo, senioři, kategorie -75 kg, WKF           .
Bronz  Alena Bajerová   3. místo, seniorky, kategorie -60 kg, WKF       .
Bronz  Alena Bajerová   3. místo, jun.+seniorky, kategorie -65 kg, WKF
Bronz  Milan Lorenc       3. místo, senioři, kategorie -70 kg, WKF          .
Bronz  Štěpán Příhoda   3. místo, senioři, kategorie -75 kg, WUKO       .
Bronz  Pavla Šimková    3. místo, jun.+seniorky, kategorie -65 kg, WKF.
Bronz  Nikola Tobiášová 3. místo, seniorky, kategorie -60 kg, WUKO    .

1. místo za nejúspěšnější tým na turnaji (v celkovém součtu medailí) !!!

V neděli 20. května 2007 se v italském Caorle konal pátý ročník Mistrovství světa v karate. Jednalo se o doposud největší událost svého druhu, pořádanou italským svazem karate. Tento šampionát byl přístupný všem klubům s neomezeným počtem účastníků, trénujících kterýkoli ze stylů karate, a členům jakékoli národní nebo mezinárodní organizace. O jeho prestiži svědčí i každoročně se zvyšující počet účastníků, letos to bylo již více než 1250 sportovců z celého světa.

Česká výprava Moderního sportovního karate (MSK) sbírala na Mistrovství světa, nedaleko Benátek, už od samého začátku jednu medaili za druhou a již v průběhu šampionátu bylo zřejmé, že tímto tempem se umístí na předních příčkách. Což se nakonec i potvrdilo, když s poměrně velkým bodovým předstihem obsadila 1. místo v týmech bojujících podle WKF pravidel a nechala za sebou dokonce i domácí favorizované týmy Itálie. Jen pro představu, soutěže kumite (boje) se zúčastnilo 38 týmů a více než 500 závodníků z celého světa.

13ti členná česká výprava tak pod vedením zkušených trenérů Radovana Andrleho a Martina Šmegra zúročila hodiny tvrdého tréninku podle osvědčené direktní metodiky MSK, která je pro svou jedinečnost chráněna mezinárodními autorskými právy. Před Miroslavem Zezulkou, IV. Dan, který je šéf-instruktorem MSKA-CZ tak stojí nelehký úkol, připravit karatisty na obhajobu titulu v následujícím ročníku.

 

 

 

Otevřené mistrovství světa v karate

(World Open Championship of Karate Shotokan)
MEMORIAL FUNAKOSHI

Jesolo 1. – 2. prosince 2007

07_world_shotokan_cup_2007

Mistrovství světa – Memorial Funakoshi, Itálie – Jesolo 2007

přední řada zleva: Shihan Kenneth Funakoshi (IX. DAN) - Chief Instructor FSKA, Tomáš Boček (I.DAN), Alena Bajerová (1.kyu), NikolaTobiášová (2.kyu), Petra Hromádková (I.DAN), Pavla Šimková (2.kyu)
zadní řada zleva: Lubomír Macek (1.kyu), Pavel Halama (2.kyu), Jaroslav Roušar (2.kyu), Adam Knajbl (2.kyu), Martin Šmegr (I.DAN)
 

Medailová umístění

Zlato Nikola Tobiášová 1. místo, seniorky, kategorie -60 kg, WKF
Stříbro Pavla Šimková 2. místo, juniorky, kategorie -65 kg, WKF
Stříbro Pavla Šimková 2. místo, juniorky, kategorie +58 kg, JKA
Stříbro Alena Bajerová 2. místo, jun.+seniorky, kategorie -65 kg, WKF
Stříbro Petra Hromádková 2. místo, seniorky, kategorie -60 kg, WKF
Bronz Alena Bajerová 3. místo, seniorky, kategorie -60 kg,WKF
Bronz Lubomír Macek 3. místo, senioři, kategorie -65 kg,WKF

 

Medaile za umístění předával sám ctihodný mistr Kenneth Funakoshi (IX. DAN), pokračovatele odkazu mistra Gichina Funakoshiho, který je považován za zakladatele Japonskeho karate a “otce” nejrozšířenějšího stylu tradičního karate – Shotokan. Výsledky MSKA-CZ na tomto světovém mistrovství jsou díky tomu nepopiratelným důkazem účinnosti výuky karate moderním způsobem.

Začátkem prosince se konalo v Italském Jesolo Otevřené mistrovství světa v karate, pořádané stylem Shotokan při příležitosti 50. výročí smrti mistra Gichina Funakoshiho. Tato velká akce se konala celé dva dny. První den probíhaly soutěže v KATA (předepsané sestavy kombinací) a druhý den KUMITE (boje).

Český reprezentační tým Moderního sportovního karate se účastnil až nedělních bojů, tudíž mohl volný sobotní den využít k relaxaci prohlídkou města Benátky a okolí.

V neděli ráno jsme v plné síle nastoupili do bojů. Naší bojovníci museli bojovat podle zde předepsaných pravidel a to WKF a JKA. Konkurence byla skutečně obrovská, což můžeme usoudit již z hojné účasti. Na akci se sjelo neskutečných 1500 karatistů z celého světa! Naši reprezentanti se tak museli potýkat nejen se značným počtem soupeřů, ale také s odlišnými pravidly, jiným stylem souzení, jiným způsobem boje soupeřů a dalšími odlišnostmi. Přesto se nedali odradit a dokázali, že škola Moderního sportovního karate je univerzální a dokáže se prosadit i ve zcela odlišných podmínkách boje. Naši karatisté slavili na tomto obrovském Otevřeném mistrovství světa velký úspěch. Dosáhli v této veliké konkurenci na mnoho medailových příček!

kategorii týmů se nám podařilo umístit na vynikajícím 19. místě ze 138 klubů světa! Reprezentanti Moderního sportovního karate tak zanechali daleko za sebou drtivou většinu bojovníků Shotokanu i ostatních zúčastněných stylů.

Závěrem tedy můžeme říci, že tato akce byla pro nás velmi přínosná. Získali jsme mnoho nových bojových zkušeností a navázali na předchozí úspěchy na světové úrovni.

 

 

Otevřené mistrovství Evropy v Karate

(European Open Championship of Karate Shotokan)

Caorle 3. – 4. května 2008

08_euro_cup_2008

Mistrovství Evropy – Caorle.

zleva: Michaela Andrlová (4.kyu), Milan Lorenc (1.kyu), Nikona Tobiášová (2.kyu), Dei Zarif (VII.DAN) - Technický ředitel IAKSA, Radovan Andrle (II.DAN) - coach MSKA-CZ teamu.

Medailová umístění

Zlato Nikola Tobiášová 1. místo, seniorky, kategorie – 60 kg
Stříbro Nikola Tobiášová 2. místo, seniorky, kategorie + 60 kg
Bronz Milan Lorenc 3. místo, senioři, kategorie – 80 kg
Bronz Michaela Andrlová 3. místo, seniorky, kategorie – 60kg

Náš tým Moderního Sportovního Karate se celkově umístil na skvělém 9. místě z celkového počtu 28 týmů Evropy v soutěži kumite.

V neděli 4. května se v italském Caorle konalo Otevřené mistrovství Evropy v karate. Toto mistrovství bylo rozděleno do dvou dnů. První den probíhaly soutěže v KATA (předepsané sestavy kombinací) a druhý den KUMITE (boje). Turnaj byl přístupný všem klubům z celé Evropy a zúčastnilo se ho více než 500 karatistů. Přijeli karatisté z Francie, Bulharska, Ruska, Rakouska a mnoho dalších. Největší zastoupení týmů měla domácí Itálie.

Čeští reprezentanti MSKA v počtu 4 závodníků a jednoho kouče odjeli do italského Caorle už v pátek 2. května, kde se ve večerních hodinách ubytovali v hotelu. V sobotu ráno navštívili sportovní halu, ve které se mistrovství konalo a shlédli část soutěže kat. Sobotní odpoledne jim sloužilo především k aklimatizování, relaxaci a nabrání sil pro nedělní turnaj.

V neděli ráno proběhla registrace. Čeští karatisté absolvovali společný nástup, po kterém následovalo zahájení soutěže kumite. Tým MSKA se zapsal do soutěže kumite podle pravidel WKF. Reprezentační tým se pod vedením kouče Radovana Andrleho se začal rozcvičovat a připravovat na kumite.

První na turnaji nastoupil Josef král. Předvedl vyrovnaný výkon a italského borce porazil 4:1. Bohužel si obnovil zranění kolene, tudíž nemohl dále v soutěži pokračovat. V dalším zápase nastoupil Milan Lorenc, který zápas držel ve svých rukou, poté se bohužel dopustil tří chyb a v prodloužení prohrál s italem 5:4. V další kategorii chyby neopakoval a umístil se na 3. místě.

V odpoledních hodinách probíhala soutěž kumite žen. Kde nastupovaly závodnice Nikola Tobiášová a Michaela Andrlová. Nikola bojovala velice hezky. Vítězství jí přinesly velice dobře propracované obloukové kopy a následné techniky rukou.

Pro Michaelu to byl dosud největší turnaj v její kariéře. I přesto do soutěže dala vše a odvezla si bronzovou medaili.

 

 

STŘÍBRO

z

MISTROVSTVÍ SVĚTA V KARATE PRO KLUBY

(6th World Karate Championship for clubs)
Lignano Sabbiadoro, Itálie – 12-13. prosinec 2009

Mistrovství světa 2009

přední řada zleva: Radovan Andrle (II.DAN) - coach MSKA-CZ teamu, David Hons (4.kyu), Štěpán Příhoda (I.DAN), Jan Michálek (4.kyu), Pavel Marko (4.kyu), Milan Lorenc (I.DAN), Pavel Halama (I.DAN), Lubomír Macek (I.DAN), David Mikeš (3.kyu), řediel turnaje Giacomo Spartaco Bertoletti (IX.DAN) zadní řada zleva: Jaroslav Roušar (2.kyu), Šárka Kučerová (4.kyu), Lucia Motlová (1.kyu), Pavla Šimková (1.kyu), Nikola Tobiášová (1.kyu), Eva Fürstová (4.kyu)
 

Medailová umístění

Stříbro Šárka Kučerová 2. místo, kadetky, kategorie -55 kg, WKF
Stříbro Eva Fürstová 2. místo, seniorky, kategorie +58 kg, WUKO
Bronz Eva Fürstová 3. místo, seniorky, kategorie -65 kg, WKF
Bronz Lucia Motlová 3. místo, seniorky, kategorie +58 kg, WUKO
Bronz Lucia Motlová 3. místo, seniorky, kategorie -60 kg, WKF
Bronz Pavla Šimková 3. místo, seniorky, kategorie -65 kg, WKF
Bronz David Hons 3. místo, kadeti, kategorie +68 kg, WUKO
Bronz Pavel Halama 3. místo, senioři, kategorie +75 kg, WUKO
Bronz Lubomír Macek 3. místo, senioři, kategorie -75 kg, WUKO

2. místo za nejúspěšnější tým na turnaji (v celkovém součtu medailí)

Na sklonku minulého roku – 12. a 13. prosince 2009 se český team zúčastnil 6. ročníku světového šampionátu v karate v soutěži klubů (bez rozdílů stylů karate), který se konal v italském přímořském městě Lignano Sabbiadoro. Na tento závod se sjelo více jak 1500 závodníků ze 155 klubů a 20 států světa. V sobotu se konaly soutěže v KATA (sestava cviků, která představuje boj s imaginárním soupeřem). Této části závodů se naši závodníci nezúčastnili kvůli technické odlišnosti stylů karate. Zato si užili volný den v předvánočních Benátkách, kde si příjemně odpočinuli. V neděli se již závodníci zúčastnili soutěží v KUMITE (boj), které probíhaly ve velké sportovní hale od rána až do pozdního odpoledne na osmi tatami. Naši závodníci v bojích podali spoustu krásných výkonů a v mnoha případech boje končily vítězstvím českých závodníků.

Odkaz na video natočené televizí NOVA: Reportáž TV NOVA

 
 
 

.

Mistrovství světa F.E.K.D.A. 2010

(Karate World Championship F.E.K.D.A. 2010)

Ve dnech 16. – 18. dubna 2010 se konal v italském přímořském městě Rimini tradiční turnaj v karate – Karate World Championship F.E.K.D.A. 2010 bez rozdílu stylu. Své síly si přijeli poměřit zástupci 25 federací z 19 různých národností. Celkem se tohoto turnaje zúčastnilo 1026 závodníků a pro náročnost byl rozdělen do tří dnů. Český MSKA-CZ team zde zastupovali: Šárka Kučerová, mistr Lubomír Macek, Michal Šereda, David Hons a kouč mistr Radovan Andrle.

Pro českou výpravu byl turnaj velice náročný. Odbojovali zde totiž ve čtyřech lidech 35 zápasů. První den byla eliminace bojů teamů. Tam česká čtyřka postoupila do finálových bojů ve třech ze čtyř přihlášených kategorií. Další den dopoledne se konaly finálové boje teamů, následoval několikahodinový odpočinek a v odpoledních hodinách se všichni probíjeli v eliminačních bojích jednotlivců. I tam se také dařilo a do finálových bojů následující třetí den postoupili všichni. Celkem se české výpravě podařilo získat 10 cenných kovů! A to ve čtyřech lidech není věru málo.

Katy (sestavy) a kumite (boje), ve kterých se závodilo, probíhaly celkem na 6 bojištích. Veškeré vyhlašování a nástupy bojovníků na jednotlivá bojiště byla hlášena v italském jazyce, což výjimečně nevadilo, protože každé bojiště bylo opatřeno číselným kódem, dle kterého se mohli závodníci orientovat. Často se stávalo, že během probíhajícího boje již měl závodník nastupovat na dalším bojišti. Naštěstí se toto dalo operativně zvládnout. Úkolem kouče bylo nejen vést bojovníky během boje, ale také stále rotovat mezi bojišti a hlídat, abychom některou kategorii nepropásli. Vše dopadlo naštěstí dobře, jen se mnohokrát projevila únava z předchozí kategorie a to bohužel několikrát rozhodlo v boji o první místa. Na tomto turnaji se medaile udělovaly i za místo čtvrté.

zleva: Šárka Kučerová (4.kyu), David Hons (4.kyu), Lubomír Macek (I.DAN), Michal Šereda (4.kyu), Radovan Andrle (II.DAN) - coach MSKA-CZ teamu

zleva: Šárka Kučerová (4.kyu), David Hons (4.kyu), Lubomír Macek (I.DAN), Michal Šereda (4.kyu), Radovan Andrle (II.DAN) – coach MSKA-CZ teamu

 

Medailová umístění

Zlato David Hons 1. místo, kumite ippon, junioři +68kg
Zlato Michal Šereda 1. místo, kumite sanbon, senioři -78kg
Stříbro Hons,Macek,Šereda 2. místo, kumite ippon, team senioři muži
Stříbro Hons,Macek,Kučerová 2. místo, kumite ippon, team senioři mix
Bronz Lubomír Macek 3. místo, kumite sanbon, senioři (BB) -78kg
Bronz Hons,Macek,Šereda 3. místo, kumite sanbon, team senioři muži
Bronz Šereda,Macek,Kučerová 3. místo, kumite sanbon, team senioři mix
  Šárka Kučerová 4. místo, kumite ippon, juniorky open
  Šárka Kučerová 4. místo, kumite sanbon, juniorky +53kg
  Lubomír Macek 4. místo, kumite ippon, senioři -70kg

 

 

Mistrovství světa F.E.K.D.A. 2013

Organizováno FEKDA, EUR&KA, UNIAKS – Itálie, Verona, 2. až 3. března 2013
(4 světadíly, 17 států, 27 federací, 113 clubů, 1385 bojovníků)

Všechny tři národní reprezentace MSKAI (Moderní sportovní karate international) byly neuvěřitelně úspěšné. Samožřejmě i naše – Česká republika. Vše proběhlo poněkud narychlo, protože oznámení o konání akce jsme dostali velmi pozdě pro takto důležitou úroveň turnaje jakou mistrovství světa je. Již víme, že Italové takoví prostě jsou:-)) Zbývalo nám na přípravu jen několik týdnů týdnů – sestavit tým, připravit ho, vše zorganizovat…. Na místě samotném, jak už to v Itálii, bývá panoval organizační chaos. Naši účastníci byli registrováni každý v několika kategoriích, avšak časový harmonogram soutěže tuto skutečnost nezahrnoval. Naše ženy a muži úspěšně překonali všechny organizační svízele a navíc vybojovali mnohá ocenění ve více kategoriích. Právem si zaslouží naše gratulace, stejně tak i jejich kouči.

2013_mska_team_3rdWC_Verona(FEKDA)

Medailová umístění

BronzMotlová, Jamrich, Macek 3. místo, Kumite Sanbon, TEAM Mixed (2+1)

Zlato Filip Kadrmas 1. místo, Kata (orange-green) 36-49 let
Zlato Ján Jamrich 1. místo, Kumite Sanbon, Seniors -78kg
Zlato Motlová, Macek 1. místo, Kumite Ippon TEAM Mixed (1+1)
Stříbro Lucia Motlová 2. místo, Kumite Sanbon, Black Seniors +58kg
Stříbro Motlová, Oliva, Macek 2. místo, Kumite Ippon, TEAM Mixed (2+1)
Bronz LuciaMotlová 3. místo, Kumite Ippon, Seniors Open
  Ján Jamrich 4. místo, Kumite Ippon, Seniors Open -70kg
  Dalibor Oliva 4. místo, Kumite Sanbon, Blue-Brown +78kg
  Lubomír Macek 4. místo, Kumite Ippon, Seniors Open +70kg

 

Výsledky našich tří MSK týmů na Mistrovství světa si zobrazíte kliknutím na obrázek tabulky.

Výsledky našich tří MSK týmů na Mistrovství světa

Výsledky našich tří MSK týmů na Mistrovství světa

Veškeré výsledky jsou k nahlédnutí na: www.fekda.eu.

Jde vidět, že i lidé, kteří trénují karate po práci a vedle studia jako pouhý koníček, mohou díky MSKA direktní metodě vítězit na mistrovstvích světa. Moc gratulujeme…

 

Mistrovství Evropy FSKA 2014

V pátek 23. 5. 2014 odcestoval náš velmi narychlo sestavený mini-tým závodníků na mistrovství Evropy FSKA, které se konalo v polském městě  Poznaň.  Tato krásná hala přivítala přes 500 reprezentantů z Německa, Bulharska, Itálie, Ruska, Ukrajiny, Norska, Švédska, Švýcarska, Nizozemska, Dánska, Polska, České republiky a dalších zemí.

Náš tým tvořili: Lubomír Macek, I. Dan, Pavel Halama, I. Dan, Ján Jamrich, 3. kyu, Ivan Brabec, 6. kyu.
Na tuto akci jsme původně vůbec neměli jet a závodníci se na ni nepřipravovali. Kdybychom to neměli tak blízko, tak bychom tam ani “na podívanou” nejeli. Přesto jsme přivezli alespoň jednu medaili.

3. místo, boje pod 75 Kg, Ján Jamrich.

Mistrovství Evropy FSKA 2014

Mistrovství Evropy FSKA 2014

Seznam dalších úspěchů naleznete v podmenu Úspěchy.