Speciální mítink 2023


O druhém květnovém víkendu, 13. – 14. května 2023, se uskutečnil celorepublikový Speciální Mítink Moderního sportovního karate (MSK). Tradičně toto trenérské soustředění karatistů zorganizoval oddíl z Vysokého Mýta. Speciálního Mítinku se zúčastnilo více jak 40 karatistů ze sedmi oddílů celé ČR.

Přípravu, organizaci a vedení celého tréninkového mítinku zajišťoval vedoucí vysokomýtského oddílu, Martin Čipera, III. Dan. Vedení jednotlivých cvičebních bloků semináře si rozdělili mistři Martin Čipera, Miloslav Motl, Radovan Andrle, Adam Knajbl a Štěpán Příhoda.

Náplň byla zaměřena opět velmi různorodě. Sobota byla zaměřena více na koordinaci a techniku. Po koordinační rozcvičce jsme se věnovali detailnímu nácviku forem s reálnými partnery dle našich skript forem.

Bloky technik karate byly proloženy atletickým blokem a blokem sebeobrany a na závěr proběhl malý kondiční výklus do přírody. Na večer byl k dispozici na zahradě za sokolovnou gril k přípravě večeře a malý ohýnek, kde se vyměňovaly zkušenosti a dojmy z prvního dne…


Na nedělní dopoledne byl připraven speciální program. Zcela odlišný od standartních seminářů. Cvičební bloky byly
zaměřeny na fyzičku, které není nikdy dost a také na techniku. Po ranním rozběhání jsme si nejprve zopakovali běžeckou abecedu.
Pokračovali jsme sebeobranou a blokem se zbraněmi (tyč, nebo nůž). Závěrečným blokem pak byla posilovačka formou „procházky po zoologické zahradě“.
MČi