MEZINÁRODNÍ OTEVŘENÝ TURNAJ KARATE V PARDUBICÍCH 2023


Po Covidové době se opět promotéři pokusili oživit mezinárodní otevřený turnaj v karate, kde tuto sobotu 24.6.2023 bylo evidováno přes 400 startů. Čísla tedy naznačují, že opětovný start tohoto závodu se povedl a jelikož se ho účastnili i zástupci našeho MSKA, tak nám to mohli potvrdit osobně. Po tradiční registraci všech závodníků, proběhlo oficiální zahájení, které začalo kde plánu přesně ve 12:00 a zahájilo sportovní část turnaje KATA a KUMITE.

Tohoto turnaje jsme se účastnili již před dobou “covidí” a předem jsem věděli, že konkurence bude kvalitní a bude potřeba zabojovat, tudíž bylo naší cílovou doménou KUMITE (boj). Za MSKA startovali naši mistři Milan Lorenc I. Dan a náš pardubický mistr Adam Knajbl III. Dan. Oba naši zástupci startovali v kategoriích nejvyšších a to KUMITE muži +84kg (nejtěžší váhová kategorie) a KUMITE muži BRH masters (tedy muži nad 35let bez rozdílu hmotnosti). Zde jelikož jsou bojovníci nejtěžších vah a většinou již dospělého věku, je třeba každou akci zvážit, protože chybná akce může zapříčinit dosti nepříjemný zážitek v protiútoku soupeře. A jak se jim tedy vedlo?

Úspěchy MSKA výpravy:
Adam Knajbl – se v kategorii KUMITE muži BRH umístil na 1. místě
Adam Knajbl – se v kategorii KUMITE muži +84kg umístil na 3. místě
Milan Lorenc – se v kategorii KUMITE muži BRH umístil na 2. místě
Milan Lorenc – se v kategorii KUMITE muži +84kg umístil na 2. místě

„Jelikož dokázali oba borci obsadit dvě ze tří míst na stupních vítězů a na dva závodníky každý přivést dvě medaile, tak se svých rolí zhostili nad míru dobře.“ 🙂

Tento úspěch by samozřejmě nemohl být uskutečněn bez naší neochvějné podpory, kouče a kamaráda mistra Radovana Andrleho IV. Dan, který se nám jako obvykle postaral o full-servis v podání cenných rad při zápasech a psychické podpory. Dále nás také přijela podpořit na svůj věk a zkušenosti šikovná cvičenka Markéta Veselá, kterou tento druh závodů natolik nadchnul, že sama zvažuje s postupným začátkem přípravy na externí akce. Myslím, že pokud jí elán neopustí, tak o této slečně ještě v budoucnu uslyšíme. 😉

Tato akce byla dobře zorganizovaná a vzhledem k časovému plánu, časově vše plynulo nezvykle přesně, což vzhledem k častým změnám nebývá zvykem.
Děkujeme našim závodníkům za velice pěknou reprezentaci. 🙂

AKn