Zimní soustředění 2022


Během vánočních svátků si každý nejspíše dopřál malou pauzu a nyní se s novým elánem vrhneme na pravidelný trénink a společná soustředění. A tou letošním první akcí v roce je Zimní soustředění 2022, které proběhlo poslední 2 víkendy v lednu, tzn. 22. – 23. a 29. – 30. ledna 2022 v Praze.

Organizačně měl akci pod palcem Adam Knajbl, III. Dan a na vše ještě dohlížel Miloslav Motl, IV. Dan.
První víkend v sobotu proběhly učební programy A a 8. V programu A jsme se zaměřili ve cvicích na biče, plyometrii, rychlost… Je to nutná příprava pro program 10, který se pak už cvičil se všemi těmito aspekty. Pro oranžové byl připraven program 8, kde už to takto trénovalo😊. Hodně se na soustředění tlačilo na reálné fungování technik v praxi, proto si účastníci přivezli již na první víkend všechny chrániče, většina cviků probíhala ve dvojicích. Vysoké pásy měly po celou dobu obdobný, ale upravený obsah právě pro ně. A také se dočkali průřezu z nejvyšších učebních programů.

První víkend v neděli proběhly učební programy 10 a 7. V UP10 se trénovalo s nasazením, biči, plyometrií v rozumné rychlosti a na kontakt, kde to bylo možné. V UP7 to bylo obdobné, jen s náročnějšími technikami. Důraz byl kladen v prvé řadě na správnost techniky (ideální technika), pak na rychlost a ostatní aspekty. Každému účastníkovi muselo na tomto víkendu fungovat vše co je v UP, aby mohli získat vyšší pás.

Druhý víkend v sobotu: proběhly kompletní/nezkrácené učební programy 9 a V. Rovněž byly ve znamení technické správnosti a reálné použitelnosti. také to již byla částečná příprava na soutěže.
Sobotní večer byl vyhrazen pro Dan promoci, na níž byl promován na I. Dan Václav Doubravský z Vysokého Mýta. Moc blahopřejeme a jsme rádi, že jej můžeme uvítat mezi černé pásy.

Neděle druhého víkendu pak byla ve znamení testovní praxe (turnaje). Od forem přes sportovní boje až po sparing. Mistři a zkušení bojovníci více intervenovali během bojů, aby účastníkům předali co nejvíce cenných rad a tipů.