Zimní škola 2016


Poprvé jsme měli seminář ve Znojmě. Zimní škola se tedy konala na jižní Moravě 16.- 17. a 23.- 24. ledna 2016. Organizačně celou akci připravoval, také poprvé, mistrovský kandidát Jan Radil, 1. kyu za dohledu Pavla Sokola, IV. Dan. Vše bylo skvěle zvládnuto podle našich MSKA standardů.

Fotka z prvého víkendu, kde nás bylo méně než na následujícím víkendu, kde byl také turnaj.

Fotka z prvého víkendu, kde nás bylo méně než na následujícím víkendu, kde byl také turnaj.

Účastnilo se přes 80 karatistů z celé republiky. Na prvém víkendu vedl nižší skupinu (bílé a žluté pasy) Pavel Sokol, IV. Dan. Probíral se celý učební program A a 10. Tedy přímé údery a přímé kopy vpřed v útoku na soupeře. Direktní kontry s jednostranným a diagonálním úderem, různé kombinace krytů na horní i dolní pásmo, formy (sestavy) Prima a Secunda. To vše je obsah pro žluté pásy. Jako asistent v tomto programu pomáhal především Jan Radil, 1. kyu.

Skupinové cvičení nižších pasů.

Skupinové cvičení nižších pasů.

Vyšší skupinu (oranžové a vyšší pasy) vedl Miroslav Zezulka, V. Dan. Obsahem byla část programu CMP (Conflict management program). Předcházení útokům, psychologie útoku, základní taktické situace v sebeobraně. Následovaly principy páčení a vyprošťování ze sevření. Celá sobota byla věnována těmto tématům a použití karate v sebeobraně. Neděle pak byla věnována zbraním, nunchaku a krátké tyči. Zde jsme nacvičovali základní techniky se zbraněmi a následně pak ve sparingových cvicích se soupeřem.

M. Zezulka, V. Dan předvádí prvky použití karate v sebeobraně.

M. Zezulka, V. Dan předvádí prvky použití karate v sebeobraně.

Druhý víkend byl z větší části naplněn turnajem – testovní praxí. V sobotu jsme všichni měli část učebního programu. Nižší pásy měly program 9, tedy navazovali na předchozí víkend. Učili se obloukové kopy vpřed, direktní kontry pomocí přímých kopů a také kontry ze strany. Tentokráte je vedla Alena Bajerová, II. Dan, asistovali jí Jan Radil, 1. kyu a Martin Čipera, 1. kyu.

Vyšší pásy měly speciální přípravu na turnaj. Trénovali pod vedením Dalibora Olivy, 2. kyu, na něhož dohlížel Adam Knajbl, I. Dan.

V 15:00 po společném pozdravu začal turnaj. Nejprve byly na pořadu soutěže forem. Od nejvyšších (mistrovských) až po ty nejnižší. Po nich následovaly sportovní boje od nejvyšších (mistrovských) kategorií, přes sparink až po kategorie nejnižší (pod 13 let). Někteří z účastníků nastupovali na turnaji poprvé v životě.

Report z akce je zde.

Všichni jednotlivci sbírají body do svého žebříčku Top Fighters. Jejich body se pak sčítají pro oddíl, v němž trénují a tvoří se žebříček oddílů (je zahrnut v Top Fighters).

Také od začátku roku probíhá soutěž O  nejaktivnějšího účastníka. Soutěží se o  semináře MSKA-CZ na celý příští rok zdarma. Aktuální stav si můžete prohlédnout zde.

Fotky a  videa z  akce jsou zde.