Škola úvodní pro nováčky 2016


Podruhé v tomto roce přichází doba naší Úvodní školy, tedy vstupního semináře nových členů a víkendového tréninku těch stávajících. Začátkem listopadu se pravidelně setkáme v tělocvičně pražského Sokola v Praze na Smíchově, kde máme dostatek prostoru si všichni zacvičit.

Na semináři se noví eMeSKáči seznámili s historií a současností eMeSKAI, fungováním naší školy, trochou sportovní teorie, tréninkovou metodikou, náplní dalších seminářů a soustředění, závodů i možností tréninku. Informací se zde dozvěděli velice mnoho a já doufám, že jim utkvěly v paměti a budou jim ku prospěchu ve sportovním i soukromém životě.

Obsahová náplň pro nováčky byla zaměřena na procvičení, zopakování a doučení základů, na kterých budou nováčci při trénincích dále stavět. S dalšími tréninky, semináři a turnaji zjistí, jak je důležité se základy správně naučit a neustále je trénovat i s vyšším stupněm. Tuto skupinu vedl Miloslav Motl, III. Dan. Cvičilo se celý víkend a na konci čekalo na každého, kdo vše adekvátně zvládl, odměna v podobě získaného vyššího stupně.

Zelené a vyšší pásy měly program 4 a 3, který máme pouze jednou ročně a to ještě ne každý rok. Výběr z těchto programů se cvičí na vysokých seminářích jako je Adria nebo Easter seminář. Kompletně se tyto programy odcvičí jen málokdy z důvodu malého počtu adekvátně vyspělých karatistů. My ho letos měli zařazen z důvodu, aby se přenesly všechny informace novým Instruktorům a examinátorům. Tyto programy vedl Miroslav Zezulka, VI. Dan.

V sobotu jsme začali seminář společnou rozcvičkou, kterou vedl Vilém Udatný, 3. kyu z Krmelína. Program nováčků vedl Miloslav Motl, III. Dan a Jan Radil, I. Dan se ujal programu žlutých pasů. Miroslav Zezulka, VI. Dan vedl trénink oranžových až mistrovských pasů v menší tělocvičně v patře budovy. Několik vyšší pasů průběžně vypomáhalo při tréninku nováčků, demonstraci forem apod. V podobném duchu probíhal i nedělní den, jen na jeho konci se slavnostně udělovaly vyšší stupně technicko-taktické vyspělosti.

Fotky z  akce jsou zde.