Easter Seminar 2019 Německo


Na konci dubna (23. – 27. 4. 2019) se v německém Berlíně konal Easter seminář určený pro vyšší a vysoké pásy (od 6.kyu). Letos se zúčastnilo 30 karatistů z Česka, Slovinska a Německa. Celou akci vedl instruktor a úspěšný závodník Issa D. Koité, IV. Dan. Českou republiku reprezentovali trenéři a závodnicí Josef Král, Jakub Janáček a Hana Štrumfová z Poličky, Jiří Trunec z Vysokého Mýta a Andrea Drsková z Prahy.

Každý den účastníky čekalo celkem 6 hodin intenzivního tréninku. Program byl zaměřen na minimalizaci a zefektivnění technik a jejich následné použití v sériích. Do toho byly vloženy cviky ve dvojicích zaměřené na práci s bojovou vzdáleností. Druhou polovinou náplně semináře byl nácvik podmetů a přehozů.

V pátek 26.4 proběhl turnaj se soutěžemi ve formách a v bojích, kde se naši závodníci v zahraniční konkurenci rozhodně neztratili.

Josef Král 1. místo Boje mužů MA 3. místo Forma Contraset,
Hana Štrumfová 1. místo Boje žen FA 1. místo F4°
Andrea Drsková 3. místo Boje žen FA 1 místo F3°

V sobotu byl závěrečný trénink, který sloužil jako workout pro kondiční trénink. Zde si každý vyzkoušel různé typy cviků a zjistil jak na tom je s kondicí.

Zleva:
Issa D. Koité, IV. Dan; Josef Král, II. Dan; Hana Štrumfová, 4. kyu; Andrea Drsková, 5. kyu; Jakub Janáček, 4. kyu; Jiří Trunec, I. Dan

Po celém týdnu cvičení si naši karatisté odnesli nové zkušenosti a inspiraci pro svůj budoucí trénink.
Fotografie poskytli: Oliver Schuster & Jakub Janáček

Josef Král, II. Dan