Czechia Camp 2021


Na soustředění moderního sportovního karate Letní škola – Czechia Camp 2021 jsme se všichni již moc těšili, protože vlivem vládních opatření se hromadně sportovat takřka nemohlo. Byli jsme rádi, že se konečně můžeme sjet z celé republiky, společně si zatrénovat a zabojovat. Soustředění proběhlo v Poličce (okres Svitavy) ve dnech 3. až 10. 7. 2021. V den příjezdu jsme pozdě odpoledne absolvovali prvý trénink a po něm na společné večeři se rozproudily přátelské diskuse.

Akce se zúčastnilo 16 Instruktorů – mistrovských pasů a maximální počet účastníků dle vládních opatření. Celé soustředění se odvíjelo pod dohledem Miroslava Zezulky, VI. Dan, kterému vydatně sekundovali ostatní mistři a mistryně.

Ranní tréninky začínaly v 6:30 na venkovním hřišti. V prvé části byly koncipovány jako kondičně – koordinační, ve druhé fázi více technické. Počasí nám přálo, takže většinou jsme trénovali venku, až poslední dva ranní tréninky musely proběhnout v hale.

Po ranním tréninku nás za odměnu čekala v 8:00 snídaně.

Polední tréninky začínaly již v 10:00 hod. a končily sice ve 12:00, ale od 12:00 do 12:30 měla „bojová“ skupina různé typy bojů a „ostatní“ se tu půlhodinku věnovali Kjusho (sebeobraně).

Následoval zasloužený oběd a pak volné odpoledne se zmrzlinou, koupalištěm nebo prostě jen tak ven.

Večerní trénink byl pravidelně od 16:00 do 18:00 a následující půl hodinku jsme věnovali „žraločí kleci“, což byly boje mezi různými barvami pásků (stupni) mezi sebou. Každý si tak mohl zabojovat s každým, třeba žlutý pásek s mistrem… Členové Dětského programu měli svůj program (agility, překážkové dráhy, zábavné hry…)

Takto jsme měli nastavený režim s tím, že ve středu proběhla prvá část turnaje. Zde zelené a vyšší pásy nastupovali v soutěži forem s minimálně 2 min. pauzami pro dostatečné doplnění ATP (adenosintrifosfátu) do svalů. Byl to experimentální nástup, který jsme uskutečnili poprvé. Výsledky v porovnání se standardním nástupem byly zajímavé a detailněji je probereme na některém trenérském semináři. Oranžové a nižší pasy nastupovaly v soutěži forem a sparingových bojích. Odpoledne se většina účastnila výletu po okolí, s opékáním špekáčků a zábavnými hrami. Zkrátka odpočinkové odpoledne😊.

Druhá část turnaje proběhla v sobotu, kdy byl turnaj zelených a vyšších pasů. Zde se v soutěži forem nastupovalo standardně po setech a následoval plný sportovní boj.

Ve středu ještě proběhl trenérský seminář, jehož prvá část byla určena všem a druhá část již pouze pro trenéry. Po trenérském semináři ještě proběhl krátký mítink mezinárodni Dan Academy, kde se probraly aktuální záležitosti a rozhodly potřebné věci.

Po skončení celého turnaje v sobotu následovalo předávání vybojovaných diplomů z turnaje a následně pak udělování vyšších technicko-taktických stupňů. Po závěrečném ukončení celé akce a pozdravu již následovalo volné odpoledne ve znamení odjezdu domů.

Blahopřejeme všem a moc těšíme na příště.