Soustředění úvodní 2019


Předposlední listopadový víkend 23. – 24. 11. 2019 přivítala sportovní hala v Praze Smíchově soustředění moderního sportovního karate EMESKAI pro nováčky. Úvodní soustředění probíhá dvakrát ročně a je zaměřeno především na uvedení nových karatistů do školy Moderního sportovního karate, ale nejen na toto. Akce měla také vlastní program pro vyšší a vysoké pásy. A tak se nakonec sjelo něco málo přes stovku karatistů z celé republiky. Celou akci měl organizačně pod palcem Pavel Trunec, II. Dan.
Nováčkům se věnoval Miloslav Motl, IV. Dan, a pomáhali mu další mistři a mistrovští kandidáti. Skupina byla rozdělena na starší a mladší účastníky, protože každá ze skupin měla svá specifika při výuce. Zde se učily základní pohybové principy, koordinace a základní karate techniky. Nejdůležitější bylo pochopit souvislosti a o co v karate jde.

Pro žluté a oranžové pasy bylo toto soustředění praktickým tréninkem využití nabytých dovedností v praxi. Odstraňovaly se taktické chyby a celý obsah tohoto tréninku byl zaměřen na sparingové a taktické cviky. Nad těmito pásy bděl Martin Čipera, II. Dan.

Pro účastníky trenérského semináře se jednalo o zlomový víkend. Prezentovaly se zde přehledy jednotlivých funkčních pozic včetně podmínek pro jejich udělení, obsahy školicích programů pro jednotlivé úrovně trenérů a pochopitelně spousta přednášek. Školicí program byl prokládán tréninkem z učebního programu 5, tedy pro zelené a vyšší pásy. Trenérský program vedl Miroslav Zezulka, VI. Dan, trénink programu 5 vedli Alena Bajerová, III. Dan a Pavel Trunec, III. Dan.

Ke konci tréninkového víkendu byla zařazena možnost, aby si každý nováček pořádně zabouchal do břišních svalů vyšší pasů. Měli tak možnosti si skutečně bouchnout a zjistit tak, jak se tělo chová při skutečném úderu do těla člověka.
Následovala ukázka přerážení hořících stavebních desek Miloslavem Motlem, IV. Dan. Vše bylo zvládnuto na jedničku a mistr Motl sklidil obrovský zasloužený potlesk.
Zkrátka byl to super víkend, kdy jsme se naučili něco z karate a užili si srandu a zábavu.

Kdo splnil příslušná kritéria získal ocenění v podobě vyššího proužku (u dětské školy) nebo vyššího pásku (u standardní EMESKAI školy).
Blahopřejeme všem a těšíme se na další takovéto akce.