Podzimní soustředění 2019


Podzimní soustředění EMESKAI proběhlo v říjnových víkendech a to 12. až 13. a 19. až 20. října 2019 v Hanušovicích. Celou akci měl organizačně na starosti Tomáš Braun, I. Dan. Učební programy pro žluté pásy vedl Martin Čipera, II. Dan a učební programy pro oranžové a vyšší vedl Jan Radil, II. Dan. Prvý víkend akce se nacvičovaly převážně taktické situace podle úrovní pasů a takřka vše se trénovalo vždy s partnerem. Proběhl také zkrácený trenérský seminář vedený Miroslavem Zezulkou, VI. Dan a hlavně pak jeho aplikační část včetně interpretace naměřených hodnot srdeční frekvence apod. S korekturami i vlastním cvičením pomáhali další mistři a mistryně: Miloslav Motl, IV. Dan; Radovan Andrle, IV. Dan; Pavel Trunec, III. Dan; Adam Knajbl, III. Dan; Josef Král, II. Dan; Monika Zezulková, I. Dan; Tomáš Braun, I. Dan; Stanislava Kubešová, I. Dan; Jan Haněl, I. Dan …

Následující víkend byl ve znamení přípravy na turnaj a následně turnaj samotný. Adam Knajbl, III. Dan realizoval s oranžovými a vyššími pásy školení individuální přípravy na soutěž a to jak po teoretické, tak po praktické stránce.

V sobotu se začalo soutěží forem a to od nejvyšších pasů po ty nejnižší. Na konci soutěžního jsme měli ještě trochu času, který jsme využili ke školení pravidel u nízkých pasů. Toto školení vedla Kateřina Kučerová, 2. kyu pod dohledem mistra Pavla Trunce, III. Dan. Na samotném konci dne shrnul základní postřehy Miroslav Zezulka, VI. Dan, který na celou akci dohlížel z pozice supervizora.

V neděli ráno před turnajem se stručně zopakovaly nejdůležitější body pravidel a pak se již každý snažil podat svůj momentálně nejlepší výkon ve sparinku a sportovních bojích. Začalo se opět od mistrovských (absolutních) kategorií až po ty nejnižší, kde si zkoušeli své prvé boje naši nejmladší karatisté. Každý si mohl na sobě ověřit kolik se zlepšil, jak mu to v reálné situaci se soupeřem jde.

Na konci akce všechny čekalo rozdělování zasloužených diplomů a certifikátů.

Důležité bylo opět se poučit z vlastních chyb, naučit se něco nového, získat informace a rady… To vše pak zúročit v tréninku a přípravě na další akci.

Výsledkovou listinu z akce si můžete prohlédnout zde.
Výsledky Ligy MSKA-CZ si můžete prohlédnout zde.