Podzimní soustředění 2021


Podzimní soustředění EMESKAI proběhlo v říjnových víkendech a to 9. až 10. a 16. až 17. října 2021 v Zábřehu na Moravě. Celou akci měl organizačně na starosti Kateřina Kučerová, 1. kyu. Vzhledem k problematické Covidové situaci jsme utvořili tři samostatné tréninkové skupiny. Jedna pro nižší pásy a dvě pro vyšší pásy. Nad celou akcí ostřížím okem bděl Miloslav Motl, IV. Dan.

Každá ze skupin měla svoji obsahovou náplň přizpůsobenou konkrétním účastníkům. Procvičily se tedy dané obsahy s různými přídavky a místy i zajímavými variacemi technik karate. Zvláště u vyšší skupiny byl prostor pro netradiční ukázky i vedení tréninku. Vše ku prospěchu účastníků. S korekturami i vlastním cvičením pomáhali další mistři a mistryně.

Druhý víkend soustředění proběhl ještě v sobotu vydatný tréninkový obsah. Na tomto soustředění jsme se snažili, abychom každou úroveň pásu posunuli tréninkem co nejdále. Nikdo totiž netušíme, jak to ke konci roku bude s dalšími možnostmi společných tréninkových akcí.
Neděle už pak byla jednoznačně ve znamení přípravy na turnaj a následně turnaj samotný. Po stručném zopakování nejdůležitějších bodů pravidel se začalo soutěží forem a to od nejvyšších pasů po ty nejnižší.
Následovaly zajímavé výkony ve sparinku a sportovních bojích. Každý si mohl na sobě ověřit kolik se zlepšil, jak mu to v reálné situaci se soupeřem jde.

Na konci akce všechny čekalo rozdělování zasloužených diplomů a certifikátů.

Důležité bylo opět se poučit z vlastních chyb, naučit se něco nového, získat informace a rady… To vše pak zúročit v tréninku a přípravě na další akci.

Výsledkovou listinu z akce si můžete prohlédnout zde.
Výsledky Ligy MSKA-CZ si můžete prohlédnout zde.