Den bojových her EMESKAI 2022


Letos v Zábřehu na Moravě proběhl již 7. ročník speciálního semináře Den bojových her pro naše nejmladší členy ze sportovní přípravky trénující školu moderního sportovního karate EMESKAI. Přesněji v sobotu 9. dubna 2022. Akci vedl Miroslav Zezulka, VI. Dan za pomoci Miloslava Motla, IV. Dan. Celou akci měla organizačně na starosti Alena Bajerová, III. Dan. Z hlediskaEMESKAI byl obsah letos zaměřen na seznámení trenérů s metodikou přípravných cviků sestavených dle sportovní teorie pro trénink dětí. Cvičení bylo pochopitelně prokládáno hrami i vysvětlováním.

Hlavním cílem bylo jako v každém ročníku užít si sportovní den se svými dětmi. Přesně tak, rodiče si mohli zacvičit s námi bez jakékoliv přípravy. Cviky byly jednoduché, pro menší děti, takže je zvládl každý. To nás velice těší, protože tito rodiče udělali něco skvělého nejen pro sebe a pro své děti, ale především pro vztah mezi sebou a dětmi. Vždyť ruku na srdce – kolik rodičů má v dnešní uspěchané době čas si se svými dětmi jen tak užít nějaký čas (bez učení, bez povinností, bez tlaku na výsledek), „zablbnout si s nimi“? A to tohle se na této akci výborně povedlo. Jsme za to moc rádi. Užili si to také pomocníci, všem moc děkujeme za jejich nezištnost a pomoc. A zvláště těm, kteří si ještě umí opravdu hrát.  

A tak menší děti ze sportovních přípravek EMESKAI mohly vyrazit „za dobrodružstvím“. Ať již při cestování vlakem nebo i auty a hlavně na akci samotné. Děti se seznámily s novými kamarády, zasoutěžily si mezi sebou, vyřádily se u her, získaly nové zkušenosti… a užily si pohodový aktivní den.

Na konci akce děti, které již byly v programu sportovní přípravky, získaly barevné proužky. A všichni pak „sladké“ medaile na krk a to nejen děti, ale také aktivní rodiče a prarodiče.

Děkujeme všem, kteří se jakkoli podíleli na organizaci i průběhu celé akce, protože bez nich by to pochopitelně nebylo tak skvělé. Těšíme se zase příští rok.