Den bojových her 2019 EMESKAI


Letos v Zábřehu na Moravě proběhl již 5 . ročník speciálního semináře Den bojových her pro naše nejmladší členy ze sportovní přípravky trénující školu moderního sportovního karate EMESKAI. Přesněji v sobotu 2. března 2019. Přijelo 64 účastníků, z toho padesátka dětí.

Akci vedl Miroslav Zezulka, VI. Dan za pomoci Miloslava Motla, IV. Dan. Celou akci měla organizačně na starosti Alena Bajerová, III. Dan. Z hlediska EMESKAI byl obsah letos zaměřen na ověření metodiky přípravných cviků sestavených dle sportovní teorie pro trénink dětí. Cvičení bylo pochopitelně prokládáno hrami i vysvětlováním. Tím, že jsme letos chtěli metodicky dotáhnout tréninkový program pro přípravku, měli jsme dost technických prvků, příště to uděláme zase více hravěji 😊. Hlavním cílem bylo jako v každém ročníku užít si sportovní den se svými dětmi. Přesně tak, rodiče si mohli zacvičit s námi bez jakékoliv přípravy. Cviky byly jednoduché, pro menší děti, takže je zvládl každý. A je velmi potěšující, že rodičů tentokráte s námi cvičilo mnohem více než loni. To nás velice těší, protože tito rodiče udělali něco skvělého nejen pro sebe a pro své děti, ale především pro vztah mezi sebou a dětmi. Vždyť ruku na srdce – kolik rodičů má v dnešní uspěchané době čas si se svými dětmi jen tak užít nějaký čas (bez učení, bez povinností, bez tlaku na výsledek), „zablbnout si s nimi“? A to tohle se na této akci výborně povedlo. Jsme za to moc rádi.

A tak menší děti ze sportovních přípravek EMESKAI mohly vyrazit „za dobrodružstvím“. Ať již při cestování vlakem nebo i auty a hlavně na akci samotné. Děti se seznámily s novými kamarády, zasoutěžily si mezi sebou, vyřádily se u her, získaly nové zkušenosti… a užily si pohodový aktivní den.

Na konci akce děti, které již byly v programu sportovní přípravky, získaly barevné proužky. A všichni pak „sladké“ medaile na krk a to nejen děti, ale také aktivní rodiče a prarodiče.Děkujeme všem, kteří se jakkoli podíleli na organizaci i průběhu celé akce, protože bez nich by to pochopitelně nebylo tak skvělé. Těšíme se zase příští rok.