Den bojových her 2015


V našich oddílech stále přibývá těch nejmladších členů, tzv. přípravka. Některé z těchto dětí a již trénují rok nebo dokonce dva. Proto jsme se rozhodli uskutečnit speciální seminář právě přímo pro členy přípravky—Dětský seminář, neboli Den bojových her.

Skupinové foto všech účastníků. Jenom dětí bylo skoro 70.

Skupinové foto všech účastníků. Jenom dětí bylo skoro 70.

Akce se uskutečnila v Zábřehu na Moravě 25. dubna 2015 a celou ji vedl koordinátor MSK pro českou republiku mistr Miroslav Zezulka, V. Dan. Vydatně mu pomáhali další mistři a mistryně, mistrovští kandidáti a ostatní členové moderního sportovního karate.

Tým rodičů byl skvělý.

Tým rodičů byl skvělý.

Důvody, které nás vedly k zorganizování tohoto nového typu semináře byly následující:

  • Děti vyjedou někam jinam, ať nejsou pořád v jedné tělocvičně. Zažijí nová dobrodružství ať již cestou vlakem či auty a pochopitelně na vlastním semináři.
  • Soutěž s jinými dětmi. V jednom oddíle se brzy všechny děti znají, vědí kdo je rychlejší, silnější, obratnější a kdo naopak horší. Zde se mohou porovnat s cizími dětmi stejného věku.
  • Motivace = zdravý vztah ke sportu obecně. To je v dnešní době velmi důležité u mladé generace.
  • Seznámení se s našimi stávajícími členy. S našimi mistry a mistryněmi, instruktory a ostatními vysokými pásy.
  • Dát jim možnost vidět, že jsou součástí naší velké MSK školy. Není to pouze 10 dětí v jejich oddíle.
  • Exhibice—ukázky karate pro děti. Aby viděly co se mohou naučit. Představení pozitivních vzorů…
  • Získávání zkušeností – nejen ze sportovních her a soutěží, ale také z fungování našich seminářů. Vidí, že zde nějaký řád, pravidla, zásady slušného chování apod.
  • Informace pro rodiče – mohou vidět co a jak s dětmi děláme. Mohou se ptát na vše, co je bude zajímat. Mohou si také s námi zacvičit a vše si vyzkoušet.

Sledovali jsme tedy více cílů a brali v potaz více úhlů pohledů. A evidentně se to povedlo. Ohlasy dětí i rodičů byly úžasné a určitě tedy tento typ semináře zařadíme mezi naše stávající akce.

Mnoho překážek bylo atletických.

Mnoho překážek bylo atletických.

Osvědčil se model jednodenního semináře s účastí alespoň jednoho rodiče. Většinou přijeli oba, což bylo super, protože jsme měli vděčné publikum. Nechtěli jsme ovšem nechat rodiče celý den sedět a koukat na své ratolesti z laviček a proto se mohli zapojit aktivně do her s námi. Jsem moc rád, že toho využili. A o to šlo. Užít si aktivně pohodový den s dětmi. Her bylo tolik, že jsme ani jednu neopakovali a to máme zásobu ještě i na příště.

Více fotek si můžete prohlédnout zde.