Tréninkový mítink 2019


Třetí srpnový víkend roku 2019 se ve Vysokém Mýtě konala tradiční letní víkendová akce zaměřená na trénink sportovního boje a sebeobrany. Zároveň mítink sloužil jako workshop pro závodníky a trenéry. Celou akci vedli instruktoři a trenéři poličského oddílu karate, Josef Král, II. Dan a Radovan Andrle, IV. Dan.

Sobotní část tréninku začínala praktickou ukázkou vzorového zahřátí na atletickém žebříku, na kterou se plynule navázal trénink manévrování v bojové pozici a držení si správné vzdálenosti od soupeře. Velká část programu byla věnována cvičení ve dvojicích v pohybu, plynulému přiblížení se k soupeři a bodování technikou rukou. V dalším bloku probíhal nácvik podmetů a přehozů. Zde se kladl velký důraz na správné zapojení boků a kontrolu soupeře během podmetu. Závěr sobotního programu obstaral blok sebeobrany.

V neděli dopoledne proběhl workshop zaměřený na rozvoj rychlostních a koordinačních schopností. Ukázali jsme si dostupné pomůcky, které lze k tomuto tréninku využít a prakticky jsme je vyzkoušeli. Víkendový program pak zakončil další blok sebeobrany. 

Zúčastnění závodníci a trenéři si tak odvezli spoustu nových postřehů a návodů pro svůj vlastní i oddílový trénink.