Speciální mítink 2022


O víkendu 14. – 15. května 2022 se uskutečnil celorepublikový Speciální Mítink Moderního sportovního karate (MSK). Tradičně toto soustředění karatistů zorganizoval oddíl z Vysokého Mýta. Přípravu, organizaci a vedení celého tréninkového mítinku zajišťoval vedoucí vysokomýtského oddílu, Martin Čipera, II. Dan.

Náplň byla zaměřena opět velmi různorodě. Sobota byla zaměřena více na koordinaci a techniku. Po koordinační, gymnastické rozcvičce složené z prvků přízemní akrobacie jsme se věnovali detailnímu nácviku forem s reálnými partnery dle našich skript forem. Bloky technik karate jsme proložili atletickým blokem a blokem sebeobrany a na závěr byl v plánu malý kondiční výklus do přírody. Na večer byl k dispozici na zahradě za sokolovnou gril k přípravě večeře a také byl připraven táborák, kde jsme si mohli vyměnit dojmy z prvního dne…

Na nedělní dopoledne je pro Vás připraven speciální program. Zcela odlišný od standartních seminářů. Cvičební bloky byly zaměřeny na fyzičku, které není nikdy dost a také na techniku. Po ranním rozběhání jsme si nejprve na atletickém oválu zopakovali běžeckou abecedu. Pokračovali jsme sebeobranou a blokem se zbraněmi. Závěrečným blokem byla posilovačka formou procházky po „zoologické zahradě“.

Martin Čipera, I . Dan