Speciální mítink 2015


Ve dnech 14. – 15. února 2015 proběhl speciální mítink moderního sportovního karate v Chotěboři. Jedná se o mini-seminář, na němž není fixně daný učební program, pouze hlavní cíle.

Tentokráte to bylo zaměření na taktické situace v boji a procvičení všech základních kombinací ve všech základních typech taktických situací. A to samo o sobě je už obrovský balík tréninku.
Pochopitelně jsme si procvičili také sestavy, eMeSKádu, běžeckou abecedu, přízemní akrobacii a další prvky MSK, ale tentokráte jen okrajově.

Zaměřovali jsme se na tolik nuancí, vysvětlovali tolik detailů, které měly obrovský vliv na rychlost a sílu techniky, že to ani nemá smysl popisovat. Stejně tak jako aplikace vlny energie od vytočení paty, přes otočení boků, po úder. Pokud jste to nedělali s námi a nezažili ten pocit… Vůbec nemůžete vědět o čem čtete… Takže příště osobně…:-)

Část prostoru byla operativně věnována na žádost účastníků také diskusi s koordinátorem MSKA-CZ mistrem Miroslavem Zezulkou, V. Dan. Vedle dalších témat bylo asi nejhlavnější vnitřní motivace. Jak motivovat sám sebe k tréninku, k opravování sebe sama apod. Tomu byl věnován největší prostor a byla jmenována celá řada konkrétních příkladů a možností, jak to udělat. A také, bylo ukázáno kolik možností a kde konkrétně MSKA nabízí zlepšení sebevědomí, sebeprezentace apod… Celkově to byl velmi podařený neformální seminář.

Skupinové foto účastníků "Speciálního mítinku".

Skupinové foto účastníků “Speciálního mítinku”.

Více fotek si můžete prohlédnout zde.