Speciální mítink 2014


Ve dnech 8. – 9. února 2014 se uskutečnil speciální mítink MSK v Chotěboři. Jedná se o seminář, na němž není fixně daný učební program, pouze hlavní cíle. Byl původně otevřený všem oranžovým a vyšším pásům. Nakonec dostali možnost přihlásit se i pásy žluté. Přestože účast na mítinku patřila k početně slabším seminářům, náplň byla velmi pestrá a účastníci si jej náležitě užili.

Mítink byl zaměřen na bojovou praxi, sparingové cviky a odstraňování základních chyb, především zdokonalení krytí v kombinacích. Nechyběly však ani bloky zaměřené na přízemní gymnastiku a akrobacii, mentální trénink. Došlo i na detailní procvičení některých forem. Téměř všechny cviky probíhaly s partnerem. Bylo výborné, že všichni cvičili dohromady, malí, velcí, žlutí s mistry. Mohli jsme si tak jednotlivé cviky vyzkoušet s různými typy partnerů, které jen tak na tréninku nepotkáme.

1402SM_SpolFoto

Účastníci speciálního semináře.

Nechyběl ani malý testovní turnaj, kde se objevily netradiční kategorie. Začalo to již formami. Zde kromě toho, že každý soutěžil ve formě podle své tradiční kategorie, soutěžili také všichni mezi s sebou navzájem. Pomocí tzv. Scoring faktoru, kterým se násobily získané body v jednotlivých formách podle jejich obtížnosti, se určilo celkové pořadí. V tomto absolutním pořadí se na 1. místě umístila mistryně Alena Bajerová, II. Dan s formou kontra Quinta, na 2. místě mistr Adam Knajbl, I. Dan se stejnou formou a na 3. místě Adam Stolarik, 5. kyu s formou Tertia.

V bojích pak byly kategorie ještě zajímavější. Vzhledem k menšímu počtu účastníků se sloučily kategorie mužů a žen dohromady. Vznikla tak nejvyšší kategorie sportovního boje s názvem Sportovní boj mix, kde proti Daliborovi Olivovi a Tomáši Braunovi jsem nastoupila já, mistryně Alena Bajerová. I přes počáteční obavy kluků, aby mi náhodou neublížili, to byla podívaná vskutku zajímavá. Malá Alča proti o hlavu většímu Tomášovi a o dvě hlavy většímu Daliborovi. Nicméně všichni bojovali jako draci s plným bojovým nasazením. Mi se boje moc líbily a po bojích jsem přiznala, že tyto dva boje s klukama vydaly za čtyři boje s holkama. Už dlouho jsem se tolik v boji nenaběhala, abych našla správný taktický moment 🙂 Navíc jsem ještě nikdy nebojovala s tak vysokými kluky a byla to pro mne výborná zkušenost. Klukům se na bojích líbilo to, že se museli více kontrolovat a přemýšlet, než jak jsou zvyklí z bojů s klukama. Všichni jsme se shodli na tom, že když bude příště stejná možnost, určitě ji využijeme.

Následovala kategorie mužů zelených. Tradiční kategorie názvem, netradiční průběhem. Oproti jiným turnajům byly boje taktičtější, techničtější. Adam Stolarik, který v této kategorii vybojoval druhé místo, to zhodnotil: „Bylo to jiné než na turnajích na normálních seminářích. Byli jsme více unaveni a zkoušeli jsme si hodně to, co jsme se tu naučili. Hlavně podmety.“ A těch tam bylo opravdu hodně a vesměs byly dobře technicky provedené a tak soudci za ně rozdávali kladné body.

Ale ani sparingové kategorie to rozhodně neměly tradiční. Kromě exhibice mužů pod 16 let, se vytvořila jedna kategorie z mužů oranžových, mužů žlutých a žen pod 16 let a žen žlutých s názvem Sparing mix. Tady klukům byla velkou soupeřkou Eva Lepková, která nasadila vysoké bojové tempo. Kroužila kolem kluků, kterým tak dávalo docela zabrat, aby mohli na ní zaútočit. Jak se vyjádřil překvapený Martin Goláň: „Tohle jsem ještě nezažil, aby se kolem mě v bojích takto někdo hýbal. Většinou jen trochu manévrujeme a spíše stojíme.“ Ondřeji Vachkovi, který s Evou šel hned vzápětí, se podařilo Evu, i přes její vysoké bojové tempo, dvakrát zasáhnout krásným kontrem 3 (přímý kop vpřed) na solar a srazit k zemi. Evča se však nevzdala, rozdýchala to a ještě s větším bojovým nasazením pokračovala dál. Tomáš Braun se na její adresu vyjádřil: „Tohle by měly vidět všechny holky ve sparingu, aby viděly, jak se má bojovat a nevzdávat se.“ Za své bojové nasazení nakonec skončila na 2. místě, hned za Ondrou Vachkem. Za zmínku stojí, že to byl Evčin vůbec první turnaj v její kariéře.

Během bojů se závodníkům nadšeně fandilo, radilo. Byla to pravá bojová atmosféra.

Seminář všichni přítomní hodnotili velmi kladně. Na konci již sice na některých byla znát únava z náročného tréninku a bojů, ale ve tvářích byla vidět velká spokojenost. Velký dík za to vše patří mistru Miroslavu Zezulkovi, V. Dan, který pro nás celý mítink připravil. A nejen to. Jak prohlásila po mítinku Evča Lepková: „Byl tak motivační, až to bylo neskutečný.“ A ve tváři bylo vidět, jak je šťastná, že měla možnost na mítink jet.

Mistře Zezulko, děkujeme.
Alča Bajerová

Výsledný report můžete vidět nebo si stáhnout zde.
Více fotek si můžete prohlédnout zde.