Otevřené mistrovství Evropy v Karate 2008

zleva: Michaela Andrlová (4.kyu), Milan Lorenc (1.kyu), Nikona Tobiášová (2.kyu), Dei Zarif (VII.DAN) - Technický ředitel IAKSA, Radovan Andrle (II.DAN) - coach MSKA-CZ teamu.

Zlato Nikola Tobiášová 1. místo, seniorky, kategorie – 60 kg
Stříbro Nikola Tobiášová 2. místo, seniorky, kategorie + 60 kg
Bronz Milan Lorenc 3. místo, senioři, kategorie – 80 kg
Bronz Michaela Andrlová 3. místo, seniorky, kategorie – 60kg

Náš tým Moderního Sportovního Karate se celkově umístil na skvělém 9. místě z celkového počtu 28 týmů Evropy v soutěži kumite.

V neděli 4. května se v italském Caorle konalo Otevřené mistrovství Evropy v karate. Toto mistrovství bylo rozděleno do dvou dnů. První den probíhaly soutěže v KATA (předepsané sestavy kombinací) a druhý den KUMITE (boje). Turnaj byl přístupný všem klubům z celé Evropy a zúčastnilo se ho více než 500 karatistů. Přijeli karatisté z Francie, Bulharska, Ruska, Rakouska a mnoho dalších. Největší zastoupení týmů měla domácí Itálie.

Čeští reprezentanti MSKA v počtu 4 závodníků a jednoho kouče odjeli do italského Caorle už v pátek 2. května, kde se ve večerních hodinách ubytovali v hotelu. V sobotu ráno navštívili sportovní halu, ve které se mistrovství konalo a shlédli část soutěže kat. Sobotní odpoledne jim sloužilo především k aklimatizování, relaxaci a nabrání sil pro nedělní turnaj.

V neděli ráno proběhla registrace. Čeští karatisté absolvovali společný nástup, po kterém následovalo zahájení soutěže kumite. Tým MSKA se zapsal do soutěže kumite podle pravidel WKF. Reprezentační tým se pod vedením trenéra Radovana Andrleho se začal rozcvičovat a připravovat na kumite.

První na turnaji nastoupil Josef král. Předvedl vyrovnaný výkon a italského borce porazil 4:1. Bohužel si obnovil zranění kolene, tudíž nemohl dále v soutěži pokračovat. V dalším zápase nastoupil Milan Lorenc, který zápas držel ve svých rukou, poté se bohužel dopustil tří chyb a v prodloužení prohrál s Italem 5:4. V další kategorii chyby neopakoval a umístil se na 3. místě.

V odpoledních hodinách probíhala soutěž kumite žen. Kde nastupovaly závodnice Nikola Tobiášová a Michaela Andrlová. Nikola bojovala velice hezky. Vítězství jí přinesly velice dobře propracované obloukové kopy a následné techniky rukou.

Pro Michaelu to byl dosud největší turnaj v její kariéře. I přesto do soutěže dala vše a odvezla si bronzovou medaili.