Letní škola – Czechia camp 2020


Na soustředění moderního sportovního karate Letní škola – Czechia Camp 2020, jenž proběhlo v Poličce (okres Svitavy) ve dnech 4. až 11. 7. 2020, jsme přijeli v sobotu později odpoledne. Naším útočištěm byla místní základní škola, ve které někteří z nás měli zpočátku menší problém s orientací, ale nic není nemožné, a tak už jsme brzy dokázali trefit poslepu od haly k pokojům a zpět do sprch.

Letošní akce se zúčastnil rekordní počet 20 Instruktorů – mistrovských pasů!!!, kteří se po celou dobu věnovali všem zúčastněným. Během tréninků pomáhali cvičícím a po nich při neformálních diskusích dále vysvětlovali a dávali různé tipy z praxe. Perfektní! Co více si může účastník takovéto akce přát 😊. Celá akce se odvíjela pod taktovkou Miroslava Zezulky, VI. Dan, kterému vydatně sekundovali ostatní mistři a mistryně.

První trénink byl hned v sobotu a začínal v 16:30. Byli jsme na něm seznámení s režimem následujících dní – v kolik budou tréninky, jak dlouhé budou pauzy a kdy bude jídlo. Náš první trénink obsáhnul celé učení procesu kombinace jedna, kdy jsme začínali na úrovni přípravky a dopracovali se tam, kde už to máme mít zautomatizované.

Další den nám začal někdy v 6:00, kdy jsme vstávali, abychom se připravili na trénink, který měl začít v 6:30 a končit v 8:00. Nejsem si jistá, jestli to tak měli všichni, ale náš pokoj pravidelně po ranním tréninku a snídani zalehl a spal do 10:00, kdy jsme se museli obléci do kimona a vyrazit na 10:20 na prezenčku a trénink, který končil před obědem.

Po obědě jsme už byli probraní a když bylo hezky vyrazili jsme na zmrzlinu, koupaliště nebo prostě jen tak ven. Pokud nebylo dvakrát hezky, tak jsme se potkávali na pokojích, kde jsme si povídali a trávili volný čas. Někteří si samozřejmě vymezili čas i na poobědový šlofík.

Poslední trénink dne byl opět od 16:30 do 18:30 a poslední půl hodinku z něj jsme věnovali sebeobraně, která mě osobně velmi bavila a určitě se těším na další bloky, které jí budou vyhrazené. Je to oddechové a hodně zaměřené na vnímání lidského těla a naši koordinaci a sílu, kterou vkládáme do chvatů, protože bychom mohli vcelku jednoduše ublížit, či způsobit více bolesti, než by bylo milé.
Takto nějak jsme měli nastavený režim s tím, že ve středu byl turnaj oranžových a nižších pasů a po něm byla opékačka špekáčků. Na místo “činu” jsme se dostali někdy po dvou hodinách chůze, které jsme protkali hrami v týmu. Zpátky jsme už jeli ale busem.

Další narušení režimu tréninků bylo až v sobotu, kdy byl turnaj zelených a vyšších pasů a taky se jelo domů. V mezičase ještě proběhly dvě trenérská školení.

Můj osobní dojem z celého semináře byl ten, že tréninky byly dobře zpracované a zahrnovaly vše potřebné od techniky přes švih po rytmiku a starty. Někdy sice rána byly kruté a náročné, protože člověk ještě z předchozího večerního tréninku byl vcelku rozlámaný a celý bolavý. Mimo to, jak se tělo zahřálo, tak už se to dalo zvládat – tedy až na zvedání kolen a přímé kopy.

Po skončení turnaje následovalo předávání vybojovaných diplomů z turnaje a následně pak udělování vyšších technicko-taktických stupňů. Po závěrečném ukončení celé akce a pozdravu již následovalo volné odpoledne, většinou ve znamení odjezdu domů.

Blahopřejeme všem a moc těšíme na příště.
Saša Střapcová

Ostatní umístění, včetně celé výsledkové listiny si můžete prohlédnout zde.
Výsledky Ligy MSKA-CZ si můžete prohlédnout zde.