Evropské mistrovství MSKAI 2014


Dne 26. 4. 2014, u příležitosti narozenin mistra Pavla Halamy, I. Dan, proběhlo v Chotěboři mezinárodní mistrovství v karate, které přímo navazovalo na Easter seminář v Praze.

Zúčastnili se jej karatisté, jež se účastnili také Easter semináře. K tomu ovšem přijela spousta borců přímo na toto mistrovství.

DSC_0201

David Hons přehazuje svého soupeře.

Soutěžilo se pouze v bojích a to  jak v jednotlivcích, tak závodníci měli možnost nastoupit také v týmech. Bojovalo se netradičně (pro nás) podle váhových kategorií a jednalo se o cenné zkušenosti pro nižší pasy, které se tím pádem mohly jedinečně setkat na bojišti s pasem vyšším, nezřídka mistrovským.

Po skončení váhových kategorií proběhly boje týmů, které si získaly své fanoušky po celé hale, kteří vytvořili bojovníkům jedinečnou atmosféru.

Bez nadsázky lze říci, že se zde sjeli snad všichni skvělí bojovníci z Evropy. Setkali se tak zde šampióni současní i ti minulí, Setkání generací vynikajících bojovníků a jejich nezapomenutelné duely. Vybroušená technika se mísila s brilantní taktikou a pro zasvěcené to byl neopakovatelný zážitek.

1404EM_Pohary2

Radost z pohárů. Zleva: Alex Jesenovič (Slovinsko), Pavel halama (ČR), Jerney Škoflek (Slovinsko), Matyáš Hoyer (Slovinsko).

Na závěr celé akce proběhla také exhibice mistra Pavla Halamy, I. Dan., který přerazil sedm hořících desek.

1404EM_Pavel.Halama2

Pavel Halama, I. Dan při přerážení 7 betonových desek.

 

Výsledný report můžete vidět nebo si stáhnout zde.
Více fotek si můžete prohlédnout zde.