Den bojových her 2018


Letos v Zábřehu na Moravě proběhl již 4. ročník speciálního semináře Den bojových her EMESKAI pro naše nejmladší členy ze sportovní přípravky trénující školu moderního sportovního karate EMESKAI. Přijelo 52 dětí a dvě desítky pomocníků. Obsah byl tentokráte zaměřen více na praktické ověření přípravných cviků EMESKAI, sestavených dle sportovní teorie pro tuto věkovou skupinu. Hlavním cílem bylo jako v každém ročníku užít si sportovní den se svými dětmi. Ano, akce byla určena i pro rodiče, takže naprostá většina cviků byla snadno proveditelná i netrénujícími lidmi. A také to bylo vidět na takřka 100% aktivní účasti rodičů. To nás velice těší, protože tito rodiče udělali něco skvělého nejen pro sebe a pro své děti, ale především pro vztah mezi sebou a dětmi. Vždyť ruku na srdce – kolik rodičů má v dnešní uspěchané době čas si se svými dětmi jen tak užít nějaký čas (bez učení, bez povinností, bez tlaku na výsledek), „zablbnout si s nimi“? A to je to, co děti cítí. Vnímají, že si s nimi dokážete jen tak hrát… a to vytváří nádherný vztah mezi rodiči a dětmi. A tohle se na této akci výborně povedlo. Jsme za to moc rádi. A užili si to také pomocníci, všem moc děkujeme za jejich nezištnost a pomoc. A zvláště těm, kteří si ještě umí opravdu hrát a užívat života. Bylo to na nich vidět, však se stačí mrknout na videa.

A tak menší děti ze sportovních přípravek EMESKAI mohly vyrazit „za dobrodružstvím“. Ať již při cestování vlakem nebo i auty a hlavně na akci samotné. Děti se seznámily s novými kamarády, zasoutěžily si mezi sebou, získaly nové zkušenosti, rodiče viděli, čeho již jejich dosáhly… a užili si pohodový den s nimi.

Na konci akce děti, které již byly v programu sportovní přípravky, získaly barevné proužky. A všichni pak „sladké“ medaile na krk a to nejen děti, ale také aktivní rodiče a prarodiče.
Celou akci vedl koordinátor MSKAI pro českou republiku Miroslav Zezulka, VI. Dan a většinu jednotlivých cviků ukazoval Miloslav Motl, III. Dan. Vydatně mu pomáhali další mistři a mistryně, mistrovští kandidáti a ostatní členové moderního sportovního karate z České republiky.
Těšíme se zase příští rok.

Níže jsou fotky a videa z akce.

Video – momenty z akce.

 

Video – sestřih z akce.