Czechia Camp 2019


Mezinárodní soustředění moderního sportovního karate Czechia Camp 2019 proběhl ve dnech 29.6. až 6. 7. 2019 v Letovicích blízko Brna. Akce začala neformálně v sobotu 29.večer příjezdem účastníků a večerním mítinkem zástupců zúčastněných týmů. Ráno 1. července se již naplno rozběhly troj – fázové tréninky. Prvý jsme absolvovali vždy ráno před snídaní v přírodě, druhý dopoledne a k večeru ten třetí ve sportovní hale.

Letošní akce se zúčastnilo 18 Instruktorů – mistrovských pasů!!!, kteří se po celou dobu věnovali všem zúčastněným. Během tréninků pomáhali cvičícím a po nich při neformálních diskuzích dále vysvětlovali a dávali různé tipy z praxe. Perfektní! Co více si může účastník takovéto akce přát 😊. Celá akce se odvíjela pod taktovkou Miroslava Zezulky, VI. Dan, kterému vydatně sekundovali Miloslav Motl, IV. Dan a Radovan Andrle, IV. Dan.

Po dvou dnech náročnějších tréninků, které byly umocněny tropickými teplotami jsme měli třetí den volnější. Z důvodů vysokých teplot jsme dokonce jeden trénink absolvovali přímo ve vodě na místním koupališti, což účastníci velmi ocenili. Třetí den proběhlo trenérské školení vedené Miroslavem Zezulkou, VI. Dan určené všem zúčastněným. Obsahem bylo objasnění fyziologických energetických zdrojů pro výkon v karate a především pak tvorba vlastních tréninkových plánů. Hned na to následovalo setkání členů mezinárodní Dan Academy – sdružení TOP instruktorů EMESKAI. Na setkání DA se řešily otázky mezinárodní úrovně ohledně spolupráce, plánovaní mezinárodních akcí apod. Také dohled (supervize) nad projekty našich trenérů. Ve večerním bloku pak následoval fyzicky lehčí trénink sebeobrany s využitím tlakových bodů.

Další den proběhla prvá část turnaje, tedy všechny soutěže forem (sestav) a sparingové boje. Po celou dobu akce, včetně obou turnajů, se trénovalo na tatami. To při tak náročných trénincích byla úleva od tradičních parket.

Následovaly opět dva náročné tréninkové dny s 3-fázovými tréninky. Postupně byly probírány náročnější aplikace a s přibývající únavou účastníků se prověřila nejen fyzická kondice, ale také psychická odolnost 😊. Naprostá většina žlutých a oranžových pasů podala takový výkon, že to příjemně překvapilo nejednoho Instruktora. To se pochopitelně odrazilo ve vyšším počtu udělených zkoušek. U vyšších pasů se předpokládalo udržení jejich úrovně i pod takto náročným zatížením.

Poslední den v sobotu proběhla druhá část turnaje, tedy soutěže forem (sestav) vyšších a vysokých pasů a plný sportovní boj. Zde se prověřovala kvalita karatistů po všech stránkách. Nyní museli po týdenním náročném soustředění podat adekvátní výkon, pokud chtěli pomýšlet na získání vyšších technických stupňů. A bylo se na co koukat… Zahraniční účastníci si akci pochvalovali a přislíbili účast i následující rok.

Po skončení turnaje, několik minut před vypsáním posledních diplomů a zkoušek, měl závěrečný komentář k celé akci Miroslav Zezulka, VI. Dan s doplněním ostatních mistrů. Z celkového shrnutí vyplynulo, že jsme se na Czechia Camp skutečně viditelně posunuli v dynamice i technice. Mistr Zezulka jmenovitě vypíchl u účastníků jejich největší slabiny, na nichž je potřeba zapracovat prioritně.

Následovalo slavnostní předávání vybojovaných diplomů z turnaje a následně pak udělování vyšších technicko-taktických stupňů. O kvalitativním posunu účastníků akce jednoznačně vypovídalo také udělení historicky nejvyššího počtu úspěšných zkoušek. Začalo se našimi nejmladšími v Dětském programu EMESKAI,jimž byly uděleny vyšší proužky. Pak se postupovalo k vyšším a vyšším pasům.

Po závěrečném ukončení celé akce a pozdravu již následovalo volné odpoledne, většinou ve znamení odjezdu domů. Blahopřejeme všem a moc těšíme na příště.

Ostatní umístění, včetně celé výsledkové listiny si můžete prohlédnout zde.
Výsledky Ligy MSKA-CZ si můžete prohlédnout zde.