20. MEZINÁRODNÍ POHÁR SHOTOKAN CUP

V sobotu 3. října 2020 se ve Vamberku konal dvacátý ročník mezinárodního poháru v karate Shotokan Cup 2020. Jednalo se, o významnou soutěž České obce Sokolské, pořádanou Vamberským klubem karate.

Akce se každoročně účastní kolem tří set závodníků z České
republiky, Slovenské republiky a Polska
. Proticovidová opatření však tentokrát omezila účast na 140 bojovníků.
Z řad EMSKAI se na turnaj vypravilo 10 statečných. Výprava se skládala z bojovníků z Vysokomýtského, Krmelínského a Pražského oddílu. Co se týká zkušeností výprava byla také velmi pestrá, zastoupeny byli takřka všechny technické stupně naší školy Moderního Sportovního Karate. Byli s námi karatisté od žlutého přes oranžové, zelené, modré a hnědé pasy až k mistrovskému.
Úspěšně jsme bojovali celkem ve 12ti kategoriích a z turnaje jsme se vraceli se třemi poháry za 1. místa, se čtyřmi stříbrnými a osmi bronzovými medailemi.