Podzimní soustředění 2022


Podzimní škola EMESKAI proběhla v podzimních víkendech a to 15. až 16. a 22. až 23. října 2022 v Zábřehu na Moravě. Celou akci měla organizačně na starosti Alena baejrová, III. Dan.

Učební programy pro žluté pásy vedl Jan Radil, II. Dan a učební programy pro oranžové pak Martin Čipera, III. Dan. Vyšší pásy pak měl pod sebou Miroslav Zezulka, VI. Dan a jeho trénink byl zaměřen na rychlost, rychlostní vytrvalost a reakční rychlost.

Následující víkend v sobotu jsme trénovali obdobně jako prvý víkend akce, jen o technickou úroveň výše. Neděle již byla ve znamení přípravy na turnaj a následně turnaj samotný. Soutěž forem proběhla od nejvyšších pasů po ty nejnižší.

Po krátké pauze se již každý snažil podat svůj momentálně nejlepší výkon ve sparinku a sportovních bojích. Začalo se opět od mistrovských (absolutních) kategorií až po ty nejnižší, kde si zkoušeli své prvé boje naši nejmladší karatisté. Každý si mohl na sobě ověřit kolik se zlepšil, jak mu to v reálné situaci se soupeřem jde.

Na samotném konci víkendu shrnul základní postřehy Miroslav Zezulka, VI. Dan, který na celou akci dohlížel z pozice supervizora.

Poté na všechny čekalo rozdělování zasloužených diplomů a certifikátů.

Důležité bylo opět se poučit z vlastních chyb, naučit se něco nového, získat informace a rady… To vše pak zúročit v tréninku a přípravě na další akci.