Otevřené mistrovství světa 2007


Otevřené mistrovství světa v karate

(World Open Championship of Karate Shotokan)
MEMORIAL FUNAKOSHI
Jesolo 1. – 2. prosince 2007
World Open Championship of Karate Shotokan

World Open Championship of Karate Shotokan

přední řada zleva: Shihan Kenneth Funakoshi (IX. DAN) - Chief Instructor FSKA, Tomáš Boček (I.DAN), Alena Bajerová (1.kyu), NikolaTobiášová (2.kyu), Petra Hromádková (I.DAN), Pavla Šimková (2.kyu)
zadní řada zleva: Lubomír Macek (1.kyu), Pavel Halama (2.kyu), Jaroslav Roušar (2.kyu), Adam Knajbl (2.kyu), Martin Šmegr (I.DAN)

Medailová umístění

Zlato Nikola Tobiášová 1. místo, seniorky, kategorie -60 kg, WKF
Stříbro Pavla Šimková 2. místo, juniorky, kategorie -65 kg, WKF
Stříbro Pavla Šimková 2. místo, juniorky, kategorie +58 kg, JKA
Stříbro Alena Bajerová 2. místo, jun.+seniorky, kategorie -65 kg, WKF
Stříbro Petra Hromádková 2. místo, seniorky, kategorie -60 kg, WKF
Bronz Alena Bajerová 3. místo, seniorky, kategorie -60 kg,WKF
Bronz Lubomír Macek 3. místo, senioři, kategorie -65 kg,WKF

 

Medaile za umístění předával sám ctihodný mistr Kenneth Funakoshi (IX. DAN), pokračovatel odkazu mistra Gichina Funakoshiho, který je považován za zakladatele Japonskeho karate a “otce” nejrozšířenějšího stylu tradičního karate – Shotokan. Výsledky MSKA-CZ na tomto světovém mistrovství jsou díky tomu nepopiratelným důkazem účinnosti výuky karate moderním způsobem.

Začátkem prosince se konalo v Italském Jesolo Otevřené mistrovství světa v karate, pořádané stylem Shotokan při příležitosti 50. výročí smrti mistra Gichina Funakoshiho. Tato velká akce se konala celé dva dny. První den probíhaly soutěže v KATA (předepsané sestavy kombinací) a druhý den KUMITE (boje).

Český reprezentační tým Moderního sportovního karate se účastnil až nedělních bojů, tudíž mohl volný sobotní den využít k relaxaci prohlídkou města Benátky a okolí.

V neděli ráno jsme v plné síle nastoupili do bojů. Naší bojovníci museli bojovat podle zde předepsaných pravidel a to WKF a JKA. Konkurence byla skutečně obrovská, což můžeme usoudit již z hojné účasti. Na akci se sjelo neskutečných 1500 karatistů z celého světa! Naši reprezentanti se tak museli potýkat nejen se značným počtem soupeřů, ale také s odlišnými pravidly, jiným stylem souzení, jiným způsobem boje soupeřů a dalšími odlišnostmi. Přesto se nedali odradit a dokázali, že škola Moderního sportovního karate je univerzální a dokáže se prosadit i ve zcela odlišných podmínkách boje. Naši karatisté slavili na tomto obrovském Otevřeném mistrovství světa velký úspěch. Dosáhli v této veliké konkurenci na mnoho medailových příček!

V kategorii týmů se nám podařilo umístit na vynikajícím 19. místě ze 138 klubů světa! Reprezentanti Moderního sportovního karate tak zanechali daleko za sebou drtivou většinu bojovníků Shotokanu i ostatních zúčastněných stylů.

Závěrem tedy můžeme říci, že tato akce byla pro nás velmi přínosná. Získali jsme mnoho nových bojových zkušeností a navázali na předchozí úspěchy na světové úrovni.