Czechia tournament 2024


Prvý prázdninový týden, přesně od 30. června do 6. července 2024 proběhlo v Zábřehu na Moravě týdenní mezinárodní soustředění moderního sportovního karate EMESKAI s názvem Czechia Camp 2024. Na něj navazoval mezinárodní Czechia camp tournament 2024 sportovního karate EMESKAI. Celý turnaj měl pod palcem Martin Kohut z Poličky a role časového koordinátora se zhostil Matouš Vondráček z Prahy.

Turnaj karate EMESKAI měl dvě části. Prvá část byla určena pro nižší pásy, do 7. stupně (kyu). Oranžové a nižší pasy nastupovaly v soutěži forem a sparingových bojích. Druhá část byla určena pro vyšší pásy, tedy o d 6. stupně (kyu) výše. Ti nastupovali v soutěži forem set a sportovním boji.

Na začátku turnaje se sportovní hala postupně plnila závodníky, nakonec jich bylo sedm desítek ze všech koutů naší republiky a Německa. Organizátoři upřesňovali časy kategorií i jejich sled. Určovali bojiště pro každou kategorii atd. V každém volném kousku haly se rozcvičovali závodníci. Každý se připravoval svým způsobem. Poskoky, švihy a vzájemné „špičkování“ dostávaly do bojovné nálady ty flegmatičtější. Klidná hudba ve sluchátkách, strečink a pomalé dýchání zase uklidňovalo ty vznětlivější… V zázemí zatím probíhaly finální přípravy na zahájení bojů: kontrola kamer, poslední drobné změny v protokolech a již se mohlo začít. Nejprve probíhaly soutěže forem (sestav), pak následovaly boje (sparink a sportovní boj).

Soutěže forem (sestav) karate EMESKAI

Nejsledovanější a nejočekávanější byla pochopitelně kategorie mistrů a hnědých pasů jakožto mistrovských kandidátů. Jako prvního závodníka určil los Adama Knajbla z oddílu MSK Pardubice. Hala ztichla v očekávání prvého výkonu, který nasadí laťku ostatním. Po prvé formě na něm nebyla znát žádná ztráta kondice. Až u třetí formy šlo zaznamenat prohloubené dýchání a několik drobných chybiček. U čtvrté formy nastal zlom, kdy už bylo místy znát pokles kvality techniky a v poslední formě se objevily i další drobné chyby. Celkový dojem byl ovšem skvělý. Bojové nasazení během celého výkonu umožnilo publiku stát se součástí tohoto imaginárního boje.

Druhou závodnicí byla Alena Bajerová z oddílu Zábřeh na Moravě, favoritka této kategorie. A skutečně formu Primu vystřihla jedna báseň. Forma Secunda byla technicky skvělá, včetně bojového nasazení a dynamiky. Tohle posunulo kvalitativně laťku ostatním trochu výše. V další formě Terca se objevilo jedno malinké zaváhání, které ovšem ostřílená závodnice dovedně kompenzovala a necvičené oko by si toho sotva všimlo.  Kondice této závodnice je skutečně velmi vysoká a tak drží vysoké nasazení i ve formě Quarta.  V poslední nejnáročnější formě Quinta jsme viděli dvě drobné chybičky, ale celá sestava byla předvedena ve vysokém nasazení s jinak perfektní technikou. Tohle je jednoznačně kandidátka na vysoké umístění.

Následovala závodnice Kateřina Kučerová z Vysokého Mýta. Zde bylo znát o něco nižší nasazení a bojový duch, což se vzhledem k předchozímu výkonu dalo čekat. Nastupovat po Bajerové není takticky výhodné, ale to si závodníci vybrat nemohou. Další dvě formy proběhly v podobném nasazení i tempu. Kučerová se soustředila na technickou správnost. Byla znát trochu nervozita v mini pauzách mezi sestavami. Ostatní aspekty však držela v přiměřené míře, ale i tak bylo vidět, že tentokrát není zcela ve své kůži. Celkový dojem vyzněl dobře.

Andrea Drsková z oddílu MSK Praha vsadila na rázné a přesné techniky. Tempo bylo správné, ale jednotlivé akce mohly být rychlejší, alespoň oproti předchozím závodnicím to budilo takový dojem. Také občas chyběla translace těžiště vpřed a drobné chyby se objevovaly od druhé formy Secunda. Ve formě Quarta se jí trochu rozjely ruce a něco ji rozhodilo natolik, že jsme viděli dvě drobná zaváhání a po nich následný pokles kvality techniky. V závěrečné formě Quintě nám na začátku chyběl ten správný „drajv“ do kopů vzad. Celá forma již budila dojem nízké kondice, ale spíše to bylo mentálním rozhozením závodnice. Kdoví co jí v tu chvíli běželo hlavou, nic méně tohle ji rozhodně srazilo pár bodů dolů.

Martin Kohut z oddílu Polička po klidném představení vystartoval do prvé formy s ideálním načasováním. Technicky velmi hezké povedení. V Secunda se objevovaly drobné chybky jako pootočení hlava, pozice rukou, přestože Martin evidentně vsadil na technickou správnost. Bojové nasazení bylo totiž poněkud nižší než by mělo být. To se ale kupodivu změnilo s formou Terca, v níž jakoby Martin ožil a bojový duch byl zpátky. V Quarta se pak snoubila technika s nasazením, ale Martin tentokráte podává nižší výkon než jsme u něj zvyklí. Závěrečná forma byla opět technicky zdařilá a nasazení bylo rovněž vyšší, což obojí přispělo k výbornému celkovému dojmu. Nic méně nevíme, zda to bude stačit na medailové pozice.

Martin Goláň z Pardubic začal explozivními údery. Jeho velká robustní postava budila respekt a dojem z celkového nasazení způsobil, že by si asi nikdo nepřál být v tu chvíli jeho soupeřem. Ve formě Secunda ovšem jeho ostrý břit poněkud otupěl a rázné jasné techniky se trochu slévaly do jednolitého proudu technik, z něhož již nic výrazněji nevyčnívalo. Škoda, oproti prvé formě to byl lehce snížený dojem. Jakoby si to Martin uvědomil ve formě Terca a v ní se vrátily zpět jasné a rychlé techniky, správné pauzy mezi akcemi a bojových duch. V Quartě se nám to opět propadlo po technické stránce i bojovém nasazení a byla vidět ztráta kondice, která se dále projevila na kvalitě techniky. V závěrečné formě již Martin jel na doraz. Dal to toho vše, nicméně i tak jsme viděli několik zaváhání následkem ztráty kondice. Bohužel tenhle výkon zřejmě nezasáhne do medailových pozic.

David Staněk ze Šumperku nastoupil rázně a přesvědčivě. Techniky v prvé formě byly explozivní se správným načasováním a vhodnými pauzami mezi akcemi. Takhle předvedená sestava opět upoutala pozornost diváků. V následující formě Secunda to nebylo jiné. V sestavě přibyly přímé kopy vpřed, které byly jakoby vystřiženy z akčního filmu. V Terce mu uklouzly nohy na tatami, ale zbytek formy byl opět ve vysokém bojovém nasazení a velmi vysokou kvalitou techniky. Ve formě Quarta nutno říci, že David udržel svůj vysoký standard až do konce. Tenhle výkon diváky rozhodně zaujal.
V závěrečné forma Quinta bylo znát o něco nižší nasazení a celkové tempo se zpomalilo. Těžko říct, zda to bylo nejvyšší náročností technik nebo momentálním stavem závodníka, každopádně poslední forma trochu snížila celkový dojem. Tohoto závodníka si dokážeme představit na stupních vítězů.

Robin Kurth z Německa má ideální somatotyp pro karate a formu Prima provedl dle běžných standardů s trochu nižším bojovým nasazením. V Secunda se již projevilo více drobných chyb, které na jeho postavě s dlouhými končetinami byly příliš znát. Nasazení spíše vlažné, ale snahu nešlo přehlédnout. Forma Terca se nesla v podobném duchu jako sestavy předchozí. V Quarta již byla vidět také ztráta kondice a další pokles kvality techniky, chyby se kumulují. V závěrečné formě se již žádné překvapení nekonalo a celkový dojem šel dolů díky padající kvalitě technik i kondice. Vypadá to, že tenhle závodník do medailových pozic nezasáhne.

Michaela Jílková z MSK Pardubice nastoupila z explozivními jednostrannými a diagonálními údery. Nasazení standardní, pauzy mezi akcemi adekvátní. Technika velmi dobrá. V Sekunda ke skvělé technice přibylo i bojové nasazení. Terca je zaměřená na podmety a obloukové kopy. Michaela držela vysoký standard techniky a malinko polevila v nasazení. V Quarta byl znát psychický tlak na výkon a její minulé kvalitativně vysoké podání poněkud malinko ztrácí. V Quinta jde vidět snaha o to „neudělat technickou chybu“ a tento mentální tlak ji svazuje a narušuje plynulost akcí.

Jana Ražná z oddílu MSK Krmelín nastoupila v Prima v očekávané sportovní formě. Explozivní údery, ideální pauzy mezi akcemi a velmi vysoká úroveň techniky. V Secunda si vše udržela, jen byla vidět maličká ztráta explozivnosti. V Terca se objevilo maličké zaváhání pod vlivem mentálního tlaku, ale zbytek formy zvládla skvěle.  V Quarta se nám opět vrátila do nejvyšších standardů, na které jsme u ní zvyklí a skvělý dojem jako u prvé sestavy se vrátil. V závěrečné formě trochu pokleslo nasazení a opět „okno“ v podobě malého zaváhání způsobeno psychickým tlakem na výsledek. Celkově skvělý výkon, který rozhodně zasáhne do medailových pozic.

Barbora Trtíková z Vysokého Mýta vsadila na maximální technickou správnost. Oproti jiným závodníkům je zde výrazně nižší dynamika a explozivnost v technikách. Její předvedení sice není „akční“, přesto poutá pozornost publika. Můžeme jen hádat čím to je. Každopádně Barbora podává velmi vyrovnaný výkon ve všech formách. A to jak po technické stránce, tak kondiční i celkového dojmu.

Ondřej Vachek z Pardubic ve formě Prima podal s ohledem na předcházející závodníky standardní výkon. Technicky správně, s nižším bojovým nasazením.  V Secunda se již bojové nasazení zvedlo, technika zůstává na dobré úrovni, ale celkový dojem z bojového nasazení není oslnivý. V Terca trochu více ožil, ale s formou se nevešel do bojiště. Ale jinak celkově hodně dobré. V Quarta klade důraz opět na techniku a správné dýchání, nicméně bojové nasazení a tím i celkové dojem pro diváky zůstává stále vlažný. V závěrečné formě Quinta se více „rozjel“ a při držení relativně vysoké kvality techniky přidal i větší bojové nasazení. Celkový dojem tak opět zvýšil a mohl by zasáhnout do medailových pozic.

V kategorii modrých pasů jako první nastoupil Matouš Vondráček z Prahy a za ním další závodníci. Obecně v této kategorii byla vidět místy nedotažená technika, bojové nasazení nižší než u předchozích kategorií. Občas si kvůli dynamice někdo přidá nějaký ten krůček či přískok kvůli stabilitě a to se určité projeví v hodnocení. Na druhou stranu jsme viděli v kopech plyometrické odrazy, za což budou mít rozhodně body navíc. Přímé kopy by mohly být více po přímce a u obloukových kopů maličko protáhnout za osu v impaktu.

V kategorii zelených pasů zazářily především ženy. Ty měly mírnou převahu nad muži v technické dokonalosti. Muži zase měli převahu v bojovém nasazení. Určitě stojí za zmínku výkony Jana Urbana ze Znojma, Markéty Veselé z Pardubic, ale i mnoha dalších závodníků.

kategorii oranžových pasů, tedy 8. a 7. stupňů nejvíce zaujali Michal Hrubý z Prahy, Kateřina Dušková z Vysokého Mýta a i přes svůj nižší věk Klára Lichtágová z Poličky. Pochopitelně i několik dalších závodníků, nemůžeme zde jmenovat bohužel všechny. Výše zmiňovaní však zaujali bojovým nasazením a v této kategorii ne zcela obvyklými plyometrickými starty a explozivními údery. Vyčnívali kvalitou techniky a jejím zvládnutím ve variacích danými každou ze sestav.

Kategorie žlutých pasů je prvou kategorií sportovního programu. Logicky lze tedy očekávat nejnižší kvalitu techniky, neboť její zvládnutí vyžaduje úsilí i čas. Bojové nasazení je také vcelku nízké, neboť závodníci se více soustředí na techniku a vlastní průběh. Pro mnohé z nich je to prvý turnaj karate v životě. Přesto se i mezi nimi najdou výjimky, které vyčnívají nad ostatními. Možná talenti, ale bez patřičného úsilí ani talent ve vyšší kategorii stačit nebude.

Soutěže sportovních bojů karate EMESKAI

Po soutěžích forem (sestav) následovaly boje. U nižších pasů částečně řízené boje – sparink, u vyšších pasů plný sportovní boj.

Absolutní kategorii mužů

Jako první duel v nejvyšší, absolutní kategorii mužů určil Davida Staňka ze Šumperku a Martina Kohuta z Poličky. Po úvodním „oťukání“ a žádných bodech zaútočil několikrát Kohut a zabodoval úderem do hlavy.  Staněk následně zakontroval úderem do břicha za 2 body, ale i tak dostal za kontr jeden bod i Kohut, čímž si udržel vedení. Následovalo několik výměn úderů i kopů, ale vše bez bodů až na závěrečný úder Kohuta na hlavu Staňka za další dva body. Doslova v posledních vteřinách duelu zabodoval Staněk úderem do břicha, ale na vítězství to nestačilo a vítězí Martin Kohut z Poličky.

V dalším duelu přiřkl los dvěma závodníkům z Pardubic a to Adamovi Knajblovi a Martinovi Goláňovi. Po psychickém souboji na začátku se aktivity ujal Knajbl útoky rukou i nohou donutil Goláně opustit bojiště, za což získal bod. Po neúspěšném obloukovém kopu Goláně využil taktický moment Knajbl a zabodoval úderem do těla. Nyní Goláň musel přebrat aktivitu a snažit se snížit bodový rozdíl, což se mu skoro povedlo silným přímým kopem, ale současně Knabl kontroval a tak získali oba po jednom bodu. A opět boduje Knajbl úderem na hlavu a časový limit vypršel. Vítězí Adam Knabl z Pardubic.

V následném duelu poměřil síly Ondřej Vachek z Pardubic a Martin Kohut z Poličky. Po krátkém odhadování soupeře si oba bojovníci vyměnili řadu rychlých úderů a kopů. Výsledkem byly dva body Kotovi za úder na hlavu a zároveň mínus dva body za příliš silný kontakt. Výsledkem je tedy nulový stav bodů. Tento duel je velmi dynamický a vidíme pestrou škálu technik včetně výskoků. Z téhle výměny ran získává Vachek dva body za úder na hlavu. V následné sérii útoků boduje i Kohut dvěma body za úder na hlavu soupeře. Následně Kohut silně tlačí soupeře svými údery a kopy k linii bojiště, ale soudce přerušuje útok a upozorňuje na nedostatečnou techniku. Vzápětí na to získávají oba bod za úder do hlavy toho druhého ve stejném okamžiku. Následně Vachek boduje úderem do těla a Kohut kontruje na hlavu, což znamená 2 doby Vachkovi a bod pro Kohuta. Duel končí vítězstvím Ondřeje Vachka z Pardubic.

Jako další proti sobě nastoupili Robin Kurth z Německa a Martin Goláň z Pardubic. Kurth hned od začátku převzal aktivitu a snažil se jako prvý zabodovat. Goláň si kontroloval situaci, využíval prostoru bojiště k únikům a čekal svůj okamžik. Přes Kurthovu snahu o podmety, kopy ve výskoku i výbušné údery jeho dlouhých rukou se mu nepodařilo zabodovat, stejně jako Goláňovi po jeho opakovaných rychlých protiútocích. Zápas nakonec skončil remízou.

Dále se utkal Ondřej Vachek z Pardubic a David Staněk ze Šumperku. Hned v prvých vteřinách zápasu boduje Staněk obloukovým kopem do těla. A za chvíli zkouší to samé a opět úspěšně. Již vede 4:0 a po skvělé kombinaci přímého kopu a úderu na hlavu boduje úderem. Vachek je celou dobu v mírné opozici, má roli spíše kontrujícího než útočníka. Po neúspěšném přímém kopu vzad nevyužil tentokrát taktického momentu ani Staněk. Po signálu rozhodčího k boji ovšem Staněk neuvěřitelně rychlým obloukovým kopem na hlavu čistě boduje. Vachek odpovídá sérií úderů i kopů, ale nakonec bez bodů. Duel končí vítězstvím Davida Staňka ze Šumperku.

Dále proti sobě nastoupili Robin Kurth z Německa a Adam Knajbl z Pardubic. Knabl zaútočil podmetem, čímž vychýlit soupeře z rovnováhy a na následně boduje obloukovým kopem do těla. Boční kop Knajbla, který posunul Kurtha o pár kroků zpět nebyl bodován. Další útok zadním přímým kopem do těla nebyl bodován. Kurth teď útočí jednou akcí za druhou nedává prostor Knajblovi, který vše kryje. A nyní se ujímá aktivity Knajbl a po bočním kopu, který nedosáhl boduje čistým obloukovým kopem na hlavu. A po sériovém útoku opět boduje Knajbl úderem na hlavu. Jeho jasná převaha způsobila chvilkovou nepozornost, které Kurth využil a zabodoval silným přímým kopem do těla. A Knajbl čistě boduje obloukovým kopem na hlavu. Knajbl útočí sérií v jejímž závěru opět boduje. A nyní boduje Kurth přímým kopem vpřed. Následně na to se mu podařilo zabodovat ještě obloukovým kopem do těla. Následoval sériový útok Knajbla ohodnocen třemi body. A další sériový útok zakončen bočním kopem do těla ohodnocen dalšími dvěma body. A s jasnou převahou vítězí Adam Knajbl z Pardubic.


Předposlední duelem byl Martin Kohut z Poličky a Robin Kurth z Německa. Po několika výměnách boduje Kurth úderem na hlavu po vychýlení soupeře podmetem. Martin útočí, ale Robin utíká dlouhýma nohama. Kurt dostává penalizační body za nízký kop. Následně využívá svých dlouhých končetin a dlouhým úderem boduje do těla. Pak delší dobu nebyla žádná z technik ohodnocena body až opět díky svým dlouhým končetinám zabodoval Kurth úderem na hlavu. Kohut zvládl pouze zakontrovat úderem do těla. A nyní se projevila slabší kondice Kohuta, který se snažil odolávat závěrečnému náporu Kurtha ze všech sil. Kurthovi se podařilo získat alespoň bod za podmet a následný pád soupeře, ale zasadit správný úder se mu nepodařilo. A je zde konec duelu, v němž vítězí Robin Kurth z Německa.

Závěrečným duelem této kategorie byl boj Davida Staňka ze Šumperka a Adama Knajbla z Pardubic. Tento zápas sliboval velmi zajímavý divácký zážitek. Staněk disponuje velmi dobrou technikou i taktickým momentem. Knajbl má mnohem více bojových zkušeností a rovněž skvělý taktický moment. Po úvodním volnějším „oťukávání“ a zkusmých útocích vystřelila Staňkova pravá noha obloukovým kopem na hlavu soupeře, který ji vykryl až v posledním okamžiku. Hned na to však Knajblova pravačka bodovala obloukovým kopem do těla. Po blafu nohou zabodovala Knajblova pravačka dlouhým úderem do těla. V dalším útoku se posařilo Knajblovi Staňka podmést a následně mu na zemi zasadit úder. Akce byla ohodnocena třemi body. Staněk zatlačil soupeře do rohu, kde zabodoval obloukovým kopem do těla, zatímco Knajbl kontroval úderem do hlavy. V dalším útoku boduje Staněk opět obloukovým kopem do těla a následně je shozen Knajblem. Takže dva body a jeden bod. V další akci Staněk vykryl obloukový kop ve výskoku a zakontroval úderem do těla, aby následně inkasoval úder do hlavy. Body byly opět 2:1 ve prospěch Staňka. Po další akci máme penalizační bod pro Knabla za nekontrolovaný úder. Duel končí vítězstvím Adama Knajbla z Pardubic.

Absolutní kategorie bojů žen

Následovaly další kategorie bojů a jako druhá v pořadí byla Absolutní kategorie bojů žen, v níž dominovaly Andrea Drsková z Prahy, Alena Bajerová ze Zábřehu na Moravě a Kateřina Kučerová z Vysokého Mýta. Občas jsme v těchto bojích viděli nestandardní taktiky, ale nijak nezvýšily šanci na úspěch. Spíše bylo štěstí, že těchto taktických momentů ostatní závodnice málo využívaly. Některé duely byly svižné, kde akce střídala akci a jiné zase rozvážné, kde rozhodoval každý bod. Oproti předchozí kategorii se ženy v naprosté většině nepouštěly do riskantnějších akcí jako techniky ve výskocích, kopy z otoček apod. Bojovaly více „na jistotu“.

Kategorie bojů mužů modrých a zelených

V kategorii bojů mužů modrých a zelených byly nejúspěšnější výkony Jana Urbana ze Znojma, Martina Štiky z Prahy a Petra Štarmana z Poličky. Obecně by se v této kategorii dalo napsat, že čím širší a tím i akčnější repertoár bojovníka, tím úspěšnější byl. A zrcadlilo to i obsazení medailových pozic. Co závodníkům chybělo v technice to bohatě doplnili srdcem a bojovností. Rozhodně zde nebyla nouze o atraktivní momenty, ikdyž méně bodově ohodnoceny kvůli nižší kvalitě provedené techniky.

Kategorie bojů žen modrých a zelených

Kategorii bojů žen modrých a zelených ovládly Andrea Krčová ze Znojma, Markéta Veselá z Pardubic a Tereze Kopecká z Vysokého Mýta. Andrea Krčová vynikala velmi slušnou technikou, Markéta Veselá taktickým momentem a Tereza Kopecká v protiútocích skvěle využívala sériové útoky.

Soutěže sparingových bojů karate EMESKAI

Kategorie bojů mužů oranžových

Následovaly sparingové kategorie bojů. Jako první proběhla kategorie bojů mužů oranžových, tedy 8. a 7. stupňů. U sparingu je určeno kdo útočí a kdo čeká na prvý útok soupeře než může bojovat naplno. Tyto role se pravidelně střídají, aby byli závodníci nuceni jak útočit, tak se bránit. Tuto kategorii ovládli Radim Vaculík ze Znojma, Mykola Bohdan ze Šumperku a Michal Hrubý z Prahy.  

Kategorie bojů žen oranžových a žlutých

V této sloučené kategorii se utkaly začínající bojovnice. Kvalita techniky i repertoár byly pochopitelně nižší než u kategorií předchozích, ale přiměřené. Nejúspěšnější byly Tereza Křepelková ze Šumperku, Linda Sojková ze Šumperku a Kateřina Dušková z Vysokého Mýta.

Kategorie bojů žen oranžových pod 16 let

Ve sparingových kategoriích jsou závodníci rozděleni nejen podle bary pasů, ale také podle věku. Čím mladší věk, tím větší jsou rozdíly fyzické i psychické. Zde se umístily Klára Lichtágová z Poličky, Veronika Doleželová z Poličky a Nika Tatsey ze Znojma.

Kategorie bojů žen žlutých pod 16 let

V těchto nižších kategoriích máme nyní více dívek než chlapců, což není v bojových sportech typické. V bojích této kategorie se nejvíce prosadily Barbora Hufová ze Zábřehu, Barbora Kohutová z Poličky a Gabriela Daříčková ze Zábřehu.

Kategorie bojů mužů pod 16 let

V této kategorii se účastníci seznamují se zjednodušenou formou sportovního boje – sparingem. Nejvíce se osvědčili Jonáš Andrle z Poličky, Tomáš Mládek z Pardubic a Matšj Holman z Vysokého Mýta.

Kategorie bojů mužů pod 13 let

A konečně poslední kategorie na tomto turnaji byla kategorie bojů mužů pod 13 let. V této dětské kategorii jsou pochopitelně specifická pravidla pro boj, aby se účastníci nezranili. Vše je v rukou soudců, proto jsou na tyto nejnižší kategorie vybíráni soudci s patřičnými schopnostmi a empatií. Nejvíce se zadařilo těmto: Kryštof Kořínek z Pardubic, Martin Czernai ze Znojma a Kryštof Nemčovský z Vysokého Mýta.

Na konci celé akce proběhlo vyhodnocení s diplomy, komentáře ohledně bojů i forem a tipy k dalšímu zlepšení. Poděkování patří všem, kteří se na celé akci jakkoli podíleli, neboť pomoc každého přispěla ke skvělému průběhu. Pokud bychom chtěli někoho zvláště jmenovat tak zvláštní poděkování patří Martinovi Kohutovi za vedení a dohled a Matoušovi Vondráčkovi za časovou koordinaci celé akce.

Více podrobností včetně umístění jednotlivých oddílů naleznete ve Výsledkové listině