Ledečský pohár v karate

Dne 8.6.2013 se v Ledči nad Sázavou konal již 8. ročník Ledečského poháru v karate. Své síly přijeli poměřit nejen závodníci z ČR, ale také ze zahraničí. Závodníci zde mohli nastupovat jak v katách, tak v kumite a byli rozděleni dle věkových kategorií.,

Začátek turnaje byl zahájen v 10h ráno slavnostním nástupem všech závodníků. Poté se rozjely první duely v katách a následně v kumite. Turnaj probíhal celkem na dvou bojištích. Tento turnaj je jeden z mála turnajů, ve kterém závodníci nejsou rozděleni dle technických stupňů a také zde nejsou povini nastupovat s jakýmikoliv chrániči. Možná to bylo tentokráte důvodem, proč zdravotníci nebyli vidět na svých místech, ale spíše v bojišti. Závodníci se zde mohli utkat s bojovníky různých stylů karate. Nejúspěšnější bojovníci byli oceněni medailemi a diplomy. Za moderní sportovní karate na tomto turnaji nastupovalo celkem 9 závodníků, o které se během závodů postarali jejich kouči: Pavel Sokol, Pavel Halama a Šárka Kučerová, kteří jim radili, jak se s bojovníky co nejlépe vypořádat a dovedli je tak k následujícím medailovým oceněním: