Podzimní soustředění 2023


Podzimní škola EMESKAI proběhla v podzimních víkendech v Zábřehu na Moravě ve dnech 14. – 15. a 21. – 22. 10. 2023.

Obsah této cvičebně výukové akce byl rozdělen podle technicko taktické vyspělosti účastníků. První víkend se u skupiny žlutých pasů instruktoři zaměřovali na trénink techniky, stability, taktiky a všech technických prvků, aby technika karate byla náležitě stabilní, rychlá a silná. Opravovaly se základní chyby, krytí při bojích se soupeřem a nacvičovaly se prve taktické situace.

U skupiny oranžových pasů jsme se posunuli o kousek dál. Zde již účastníci dynamicky startovali, využívali plyometrii. Taktika byla na vyšší úrovni než u žlutých pasů. Více cviků probíhalo ve dvojicích, sparingově.

U skupiny zelených a vyšších pasů již toto vše bylo zahrnuto v obsahu tréninku. Zde se aplikovaly mnohem náročnější techniky i taktiky, boje se soupeři byly dynamické a uplatnily se chrániče. V určitých taktických situacích byly vypíchnuty aspekty jako rychlost, rychlostní vytrvalost a reakční rychlost.

Druhý víkend se nesl v podobném duchu jako prvý víkend akce, jen o technickou úroveň výše. Neděle již byla ve znamení přípravy na turnaj a následně turnaj samotný. Soutěž forem proběhla od nejvyšších pasů po ty nejnižší.

Po krátké pauze se již každý snažil podat svůj momentálně nejlepší výkon ve sparinku a sportovních bojích. Začalo se opět od mistrovských (absolutních) kategorií až po ty nejnižší, kde si zkoušeli své prvé boje naši nejmladší karatisté. Každý si mohl na sobě ověřit kolik se zlepšil, jak mu to v reálné situaci se soupeřem jde.

Z našeho oddílu se tentokráte účastnila pouze Jana Ražná.
No a její úspěchy:

UmístěníJménoKategorie
1. místo (zlato)Jana Ražná forma Quarta set
1. místo (zlato)Jana Ražná boje žen FA