Czechia Camp 2023


Naší největší letní akcí moderního sportovního karate je Letní škola – Czechia Camp 2023. Letos byl místem konání Zábřeh na Moravě a to ve dnech 1. 7. – 8. 7. 2023. Akce se účastnilo 10 Instruktorů – mistrovských pasů z celé republiky, kteří se dělili o výuku.

Již v den příjezdu jsme pozdě odpoledne absolvovali prvý trénink, na jehož začátku jsme obdrželi upřesňující informace o celé akci. Následně probíhaly každý den trojfázové tréninky, s tím, že nižší pásy se třetího tréninku již z důvodu náročnosti celé akce, nemusely účastnit.

Ranní tréninky začínaly v 6:30 na venkovním hřišti. Trénovali jsme rychlost frekvence, rychlost akcelerace (zrychlení) a rychlost změny směru pohybu. V druhé části se trénovaly vybrané přípravné cviky Emeskai, které jsou koncipovány koordinačně pro sportovní přípravku a pro pokročilejší jako cviky pro trénink výbušné síly, rychlosti akcelerace a reakční rychlosti (postřeh).

Polední tréninky začínaly již v 11:00 hod. a končily ve 13:00. Obsahově byly koncipovány podobně jako ranní tréninky, jen jsme mohli lépe využít rovného povrchu v tělocvičně. Vždy byli karatisté rozděleni do skupin podle barev pasů a podle jejich technicko-taktické vyspělosti se jim věnoval některý z mistrů – Instruktorů. A pochopitelně, čím vyšší stupeň pásu, tím náročnější provedení techniky karate.

Večerní trénink byl pravidelně od 16:00 do 18:30 a hlavně pro vysoké pásy s náročnějším tréninkovým obsahem. Většinou bojovými cviky.

Takto jsme měli nastavený tréninkový režim s tím, že ve středu proběhla prvá část turnaje. Odpoledne byl naplánován výlet po okolí, s opékáním špekáčků a zábavnými hrami. Zkrátka odpočinkové odpoledne😊. Druhá část turnaje proběhla v sobotu.
Z našeho oddílu se účastnili: Jana Ražná, Jaroslav Dostál a Vojtěch Brezanský.

Naše úspěchy:

UmístěníJménoKategorie
2. místo (stříbro)Jana RažnáForma Quarta set
2. místo (stříbro)Vojtěch BrezanskýBoje MY+MO