Podzimní škola 2017


Podzimní škola EMESKAI proběhla jako obvykle ve dvou víkendech a to 21. až 22. a 28. až 29. října 2017 v Hanušovicích. Z našeho oddílu se akce účastnili manželé Monika a Miroslav Zezulkovi s dětmi Tomášem a Veronikou, manželé Martina a Tomáš Braunovi, manželé Andrea a Rostislav Paličkovi, Jiří Ruibar a Jana Ražná.

Celou akci měla organizačně na starosti Alena Bajerová, II. Dan. Učební programy pro žluté pásy, kde trénovali Jana Ražná, Tomáš Zezulka a Martina Braunová vedli mistři Miloslav Motl, III. Dan a Martin Čipera, I . Dan. Učební programy pro oranžové pasy, kde trénovala Andrea Paličková vedl Pavel Trunec, II. Dan a dohlížel Pavel Sokol, IV. Dan. Obsahovou náplň pro vyšší pásy, kde se zdokonalovali Monika Zezulková, Tomáš Braun, Jiří Ruibar a Rosťa Palička vedl prvý víkend Josef Král, I . Dan a druhý víkend Adam Knajbl, II. Dan. Turnajovou přípravu pro nižší pásy vedl druhý víkend Martin Čipera, I . Dan. Koordinátor pro ČR Miroslav Zezulka, VI. Dan tentokráte nevedl žádný učební program, a tak měl možnost průběžně střídat všechny učební skupiny a sledovat výkony cvičenců i výklady instruktorů. Díky tomu jsme mohli průběžně opravovat i nedostatky, které vedoucí skupin přehlédli. Každý z našich členů podal na semináři výborný výkon a v nejvyšší kategorii dokonce naše Monika Zezulková jako jediná z celé této skupiny vydržela trénovat naplno celé dva dny. Byla to obrovská zkouška kondice a klobouk dolů před fantastickým výkonem této karatistky.

Druhý víkend byl ve znamení turnaje. V sobotu proběhla technická a taktická příprava na soutěž forem i bojů. Zopakovali jsme nejdůležitější body pravidel a pak se již každý snažil podat svůj momentálně nejlepší výkon. Začalo se soutěží forem, protože pokud by se začalo boji a někdo se zranil, už by nemohl soutěžit ve formách. Soutěž forem tedy otevřely mistrovské kategorie. Našim prvým želízkem v ohni byl Rosťa Palička v kategorii forem set zelených pasů. Potvrdil svou přípravu a obsadil 2. místo. Pak jsme měli až ve formě Primě Janu Ražnou, která se dlouhodobě drží na předních příčkách v republice. I zde potvrdila roli favoritky a svou kategorii vyhrála. V nejnižší kategorii formy Prima dětí z přípravky obsadil hezké 4. místo Tomáš Zezulka. Po soutěži forem následovaly soutěže sportovních boj a sparingu.
Boje začaly opět od mistrovské (absolutní) kategorie, v níž soutěžil také náš mistrovský kandidát Jiří Ruibar, který po skvělém výkonu obsadil 2. místo. Následovala absolutní kategorie bojů žen, kde nastoupila Monika Zezulková, u níž jsme tajně doufali na medailovou pozici. Monika i přes nedostatečnou přípravu zaměstnané ženy s rodinou dokázala postupně porazit všechny soupeřky a obsadit skvělé tak 1. místo ve své kategorii. V kategorií bojů zelených pasů nás reprezentoval Rosťa Palička. V posledních sezónách pravidelně obsazoval medailové pozice, a tak jsme i zde doufali v nějakou medaili. Přes zdravotní obtíže, které Rosťu dlouhodobě provázejí se mu zkušenostmi a neustálým posouváním svých hranic podařilo dosáhnout na 3. příčku.
Následovaly kategorie sparingových bojů. Zde jsme měli už posledního zástupce našeho oddílu, a to Andreu Paličkovou v kategorii bojů žen oranžových pasů. Andrea se také snaží neustále zlepšovat a skutečně na sobě „maká“, i přes značnou časovou vytíženost zaměstnané ženy s rodinou. Poctivý trénink se vyplatil a Andrea ve své kategorii vybojovala skvělé 1. místo.
Musím pochválit všechny účastníky, kteří se akce účastnili, neboť prakticky všichni se skvěle umístili. A rozhodně všichni podali své maximální výkony.

Naši krmelínští borci dosáhli těchto úspěchů.
Umístění Jméno Kategorie
1 . místo (ZLATO) Jana Ražná Forma 1 °
1 . místo (ZLATO) Monika Zezulková Boje FA
1 . místo (ZLATO) Andrea Paličková Boje FO+FY
2 . místo (STŘÍBRO) Rostislav Palička Forma S3°
2 . místo (STŘÍBRO) Jiří Ruibar Boje F16
3 . místo (BRONZ) Rostislav Palička MG
4 . místo Tomáš Zezulka Forma 1 °

Na konci akce všechny čekalo rozdělování zasloužených diplomů a certifikátů.
Jana Ražná získala 10. proužek
Tomáš Zezulka získal 7 . proužek
Rostislav Palička získal 4 . kyu (modrý pás)
Monika Zezulková získala 1 . kyu (hnědý pás)

Blahopřeji všem k zaslouženým úspěchům.

Jednotlivá umístění, včetně celé výsledkové listiny si můžete prohlédnout zde.
Výsledky Ligy MSKA-CZ 2017 si můžete prohlédnout zde.
Fotky z akce si můžete prohlédnout zde.