Kalendář akcí


Atuální kalendář akcí na celý rok 2020.

Pro jednodušší poznamenání akcí jsme pro vás připravili pro každou akci QR kód. Stačí je pouze mobilem “vyfotit” (pomocí zdarma stažitelné aplikace) čtečkou QR kódu a mobil vám nabídne uložení akce (název, místo a datum) do vašeho kalendáře v mobilu. A už na akci nezapomenete :-). Více informací o QR kódech, čtečkách QR atd. máte níže pod tabulkou.


Zimní soustředění – QR kódy pro prvý a druhý víkend

QR kód

QR KÓD je směsicí černobílých čtverečků připomínající nevzhledně rozsypaný čaj s ohromujícím využitím. QR kód dokáže spojit svět reálný se světem virtuálním prostřednictvím mobilního telefonu. QR kódy se používají k rychlému, efektivnímu přenosu libovolné informace do mobilního zařízení, telefonu či tabletu.

Zkratka QR pochází z anglického „quick response“, což v doslovném překladu znamená „rychlá odpověď“. A to tato odpověď opravdu je. Informace schované v QR kódu získáte tak, že jej “vyfotíte” speciální aplikací – čtečkou QR kódu (zdarma stažitelné do mobilních telefonů, tabletů apod.) a tato aplikace sama rozpozná co je v kódu uloženo a pak provede požadovanou akci – např. zobrazí webovou stránku, přidá datum akce s popiskem do kalendáře, přidá kontakt do adresáře, pošle SMS atd.
QR kód umí pracovat také s určitým zkreslením a kompenzuje ztrátu části dat, což umožňuje umístění i na popředí trička a jiných reklamních předmětů. V budoucnu se bude využití QR kódů dále rozšiřovat a bude ohraničeno pouze lidskou kreativností. Vlastní QR kód si můžete vytvořit zdarma přes QR generátor a volně ho využívat pro zábavu i pracovně komerční účely. V případě, že Vám někdo předloží vizitku s QR kódem, Vám stačí ji přes QR čtečku vyfotit a rázem máte kontakt uložen ve Vašem přístroji.

QR ČTEČKA (QR CODE READER) je ve své podstatě program ve Vašem mobilu, který scanuje QR kód prostřednictvím fotoaparátu ve Vašem mobilním přístroji a zajišťuje, že informace obsažena v kódu bude QR čtečkou rozkódována a zobrazena. QR čteček je na internetu k dostání více, nicméně qr čtečka Seznam je v češtině.

QR GENERÁTOR je aplikace, která Vám vytvoří QR kód z Vámi vybraného textu, telefonního čísla, či url adresy. Díky QR generátoru si může každý vytvořit svůj QR kód, který může libovolně používat na svých stránkách nebo ho vkládat k tištěnému textu. QR kód z QR generátoru může mít několik velikostí, čím větší, tím více dat se v něm může deformovat (zakrýt) a QR kód stejně půjde načíst.