Kalendář akcí


Aktuální kalendář akcí na celý rok.


Pro některé akce zde můžete nalézt QR kód (více o nich níže).

QR kód

QR KÓD je směsicí černobílých čtverečků připomínající nevzhledně rozsypaný čaj s ohromujícím využitím. QR kód dokáže spojit svět reálný se světem virtuálním prostřednictvím mobilního telefonu. QR kódy se používají k rychlému, efektivnímu přenosu libovolné informace do mobilního zařízení, telefonu či tabletu.

Zkratka QR pochází z anglického „quick response“, což v doslovném překladu znamená „rychlá odpověď“. A to tato odpověď opravdu je. Informace schované v QR kódu získáte tak, že jej “vyfotíte” speciální aplikací – čtečkou QR kódu (zdarma stažitelné do mobilních telefonů, tabletů apod.) a tato aplikace sama rozpozná co je v kódu uloženo a pak provede požadovanou akci – např. zobrazí webovou stránku, přidá datum akce s popiskem do kalendáře, přidá kontakt do adresáře, pošle SMS atd.
QR kód umí pracovat také s určitým zkreslením a kompenzuje ztrátu části dat, což umožňuje umístění i na popředí trička a jiných reklamních předmětů. V budoucnu se bude využití QR kódů dále rozšiřovat a bude ohraničeno pouze lidskou kreativností. Vlastní QR kód si můžete vytvořit zdarma přes QR generátor a volně ho využívat pro zábavu i pracovně komerční účely. V případě, že Vám někdo předloží vizitku s QR kódem, Vám stačí ji přes QR čtečku vyfotit a rázem máte kontakt uložen ve Vašem přístroji.

QR ČTEČKA (QR CODE READER) je ve své podstatě program ve Vašem mobilu, který scanuje QR kód prostřednictvím fotoaparátu ve Vašem mobilním přístroji a zajišťuje, že informace obsažena v kódu bude QR čtečkou rozkódována a zobrazena. QR čteček je na internetu k dostání více, nicméně qr čtečka Seznam je v češtině.

QR GENERÁTOR je aplikace, která Vám vytvoří QR kód z Vámi vybraného textu, telefonního čísla, či url adresy. Díky QR generátoru si může každý vytvořit svůj QR kód, který může libovolně používat na svých stránkách nebo ho vkládat k tištěnému textu. QR kód z QR generátoru může mít několik velikostí, čím větší, tím více dat se v něm může deformovat (zakrýt) a QR kód stejně půjde načíst.