Den bojových her 2017


I letos se uskutečnil v Zábřehu na Moravě speciální seminář Den bojových her pro naše nejmladší členy trénující školu moderního sportovního karate MSKAI. Tento den bojových her se letos uskutečnil již jako třetí ročník, což se ukazuje jako správná cesta. V našich karate oddílech totiž stále přibývá těchto nejmladších členů. Protože děti vzhledem k nízkému věku by ještě neměly trénovat karate a také často ani nezvládají standardní karate programy, mají speciální tréninkovou náplň právě pro děti jejich věku v tzv. Dětském programu školy moderního sportovního karate MSKAI.

Celou akci vedl koordinátor MSKAI pro českou republiku Miroslav Zezulka, VI. Dan. Vydatně mu pomáhali další mistři a mistryně, mistrovští kandidáti a ostatní členové moderního sportovního karate z České republiky.

Miroslav Zezulka a Kateřina Kučerová předvádějí cvik na rychlost a postřeh.

Miroslav Zezulka a Kateřina Kučerová předvádějí cvik na rychlost a postřeh.

Chceme, aby tyto malé děti trénující v oddílech vyrazily také někam jinam. Zažily dobrodružství při cestování vlakem nebo i auty a hlavně na semináři/ soustředění určeném především pro ně. Navzájem se poznaly, zasoutěžily si mezi sebou, získaly nové kamarády, rodiče viděli, čeho již jejich dosáhly…

Sledovali jsme tedy více cílů a brali v potaz více úhlů pohledů. Akce se skvěle vydařila a podle ohlasů rodičů byly nadšené nejen děti i oni sami. Na letošním ročníku se aktivně do soutěží a her zapojilo mnohem více rodičů než loni, čehož si velmi ceníme. Jsme moc rádi, že i rodiče si mohli užít sportovní den se svými dětmi. Často to také byli prarodiče a i ti se aktivně zapojili. Na této akci nešlo o žádné výkony, ale o to užít si zdravý vztah ke sportu a vést k němu mladou generaci.

„Sladké“ medaile na konci si plně zasloužily nejen děti, ale také soutěžící rodiče a prarodiče. Těšíme se tedy na další ročník 🙂

Ing. Miloslav Motl, DiS., III. Dan

Fotky a videa z akce jsou zde